Kunstnik Bita Razavi avab Tartus Balti Remondimuuseumi

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Foto Kiur Kaasik

Museum of Baltic Remont 1.

Foto Kiur Kaasik

Tartus Kogo galeriis näeb Teheranist pärit kunstniku Bita Razavi tõlgendust Balti identiteedist.

Brita Razavi pöörab oma loominguga tähelepanu interjööride ja materjalide võimele kõneleda ajaloost. Viimastel aastatel on kunstnik renoveerinud Eesti maakohas maja ning korterit Tartus Karlovas. Teda hakkasid huvitama materjalid, mida on Baltimaade kodude remontimisel läbi aastate muutuvas majanduslikus ja poliitilises olukorras kasutatud. Jätkuna oma varasematele töödele, milles Bita Razavi dokumenteeris Soome ja Iraani leibkondade ühiseid jooni, seob kunstnik antropoloogilist ja loomingulist lähenemist nõukogudeaegsetele ehitusmaterjalidele. Ta konstrueerib absurdimaigulise rahvusmuuseumi, kus on vaatajal võimalus lähedalt tutvust teha või meenutada tolle aja ehitusmaterjale ja remondivõtteid ning mõtiskleda nii ajaloo üle kui ka selle üle, kuidas mäluasutused konstrueerivad rahvusliku identiteeti ja loovad rahvusliku ühtsuse narratiivi.

Brita Razavi on lõpetanud Teherani Ülikoolis muusika eriala bakalaureuseõppe ning omandanud Helsingi Kunstiakadeemias vabade kunstide magistrikraadi. Tema loomingut on eksponeeritud Teherani Kaasaegse Kunsti Muuseumis, Trondheimi Biennaalil, Soome Fotograafiamuuseumis, Helsingi Fotograafiabiennaalil, Helsingi Disainimuuseumis, Videobrasil’is ja SESC Pompeia kultuurikeskuses Sao Paulos, Cité international des Arts’sis, Pariisis, Fotografisk Center’is, Kopenhaagenis, Göteborgi Rahvusvahelisel Kaasaegse Kunsti Biennaalil, Ukraina Rahvuslikus Kunstimuuseumis, Kalmari Kunstimuuseumis Rootsis ja Läti Rahvuslikus Kunstimuuseumis. 2017. aastal pälvis ta Oskar Öflundi fondi auhinna.

Kogo on 2018. aasta kevadel avatud kaasaegse kunsti galerii, mille eesmärk on aidata kaasa kunstnike rahvusvahelisele nähtavusele ning nende kunstipraktika laialdasele tutvustamisele.

Foto Kiur Kaasik

Museum of Baltic Remont 2.

Foto Kiur Kaasik

Bita Razavi näitust “Balti remondimuuseum” saab Aparaaditehases Kogo galeriis näha 18. oktoobrist – 16. novembrini 2019.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital, Tartu Linn, TYPA, Frame Finland, Kone fond.
Näituse graafilise disaini autor on Aleksandra Samulenkova.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht