Kunstisarja „Lätted“ teisel näitusel esitleb Huupi unikaalsete kudumite kollektsiooni

Laupäeval, 24. märtsil avatakse Voronja galerii EV100 kunstiprogrammi kuuluva näitustesarja „Lätted“ teine näitus. Korternäituste sari toob kunstiväljapanekud Eesti armastatud ja tuntud kunstnike sünni- ja lapsepõlvekodudesse üle Eesti. Seekord avatakse näitus Põlvamaal.

Lätete sarja teine näitus avatakse Raadama külas, Põlvamaal, mis on kunstnik Huupi sünnikoht. „Evelin Salumaast, kes peitub kunstnikunime Huupi taha, pidi saama moekunstnik ja Huupi pidi eeskätt iseloomustama tema loodud moebrändi. Läks aga teisiti ning Evelin valis kunstnikuna eneseväljenduseks maalimise, kunstnikunime aga jättis alles ja tundub, et alles jäi Evelinile moepisik, sest oma sünnikohas eksponeerib Huupi kudumite kollektsiooni“, selgitavad Voronja galeristid Kaili Kask ja Raul Oreskin ootamatuna tunduvat pööret Huupi näitustejadas. Kollektsioon, mida näitusel ekpsoneeritakse on inspireeritud talu eluviisist ja Jaapani traditsioonilisest esteetikast wabi-sabi ning on pühendatud Evelin Salumaa vanaemale Elli Kuusikule.

„Lihtsus, ebasümmeetria, loomulikkus, ebatäiuslikkus ja aja jälg, on märksõnad, mis iseloomustavad minu esikkollektsiooni“, avab Huupi näituse tagamaid ja lisab „wabi-sabi kohaselt on artisanide poolt valmistatud esemete pisidefektid au sees, sama on ka antud kudumitega – vead on olulisel kohal ja komponeeritud kaunistustena.”

Huupi on Tartu kunstnik ja Jakobi galerii galerist, kes on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maali eriala ja Tartu Ülikooli maali magistrantuuri. Huupi näitus „Plat Principal” pälvis 2016. aastal maineka Ado Vabbe preemia.

Lätete sarja teist näitust saab näha kahel päeval – 24. ja 25. märtsil, kell 12-17. Ojanulga talus, Raadama külas, Põlvamaal. Talu asub Räpinast Rasina suunal sõites 4 km kaugusel, kohe Tootsi bussipeatuse kõrval. Google mapsi või Waze`i kaudu orienteerudes on kõige lihtsam üles otsida Diomina OÜ.

24. märtsil toimuvale näitusele viib Voronja kunstibuss, mis väljub Vanemuise alumisest parklast kell 12. Raadamalt tagasisuunal Tartusse väljub buss kell 15. Bussis koha garanteerimiseks tuleb end varasemalt registreerida kas Facebooki Voronja lehel või telefonil 588 44 909. Bussireisi maksumus on 2 eurot.

Näitustesari Lätted toimub EV100 kunstiprogrammi raames. Ly Lestbergi ja Liina Vedleri abiga valmib igast näitusest videoülevaade ning lisarahastuse leidmisel programmi lõppedes ka dokumentaalfilm.
Huupi tänab: Jevgeni Zolotko, Alice Tammela, Arvi Kirjonen, Helen Ramjalg, Liidia Kuusik.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht