Kunstide keskus avab vanas anatoomikumis näitused maalidest ja kirivöödest

Kolmapäeva, 14. veebruari õhtul avab Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kunstide keskus näitused tudengite loodud kirivöödest ning TÜ maalikunsti eriala vilistlaste Elo-Mai Mikelsaare ja Maarja Nõmmiku maalidest.

Kirivööde näitusel olev Diana Sokurova kootud Vaivara vöö. Algne vöö on kogutud luuletaja Marie Heibergi poolt 1914. aastal Vaivara kihelkonnast Päite külast.

Kirivööde näitusele üles seatud vööd on valminud Eesti Rahva Muuseumi kogudes leiduvate vööde näitel kunstide keskuse sügissemestri kursusel „Kirivöö valmistamine“, mida juhendas rahvarõivameister ja kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia magistrant Piia Rand.
Kursusel osales kaheksa eri õppekavade tudengit, kelle kõigi jaoks oli tegu uue tehnikaga. Esmalt tutvusid kursuslased vöödega ERMis rahvarõivanäitusel ning Eesti muuseumide veebiväravas. Igaüks uuris oma päritolu järgi ühe Eesti kihelkonna vöösid ning valis nende seast endale sobiva.

Elo-Mai Mikelsaare „Ta ei näe üldse, kui ta ei näe iseennast. Kujund 1.7”.

Vana anatoomikumi kahel korrusel üles seatud Elo-Mai Mikelsaare ja Maarja Nõmmiku

Maarja Nõmmiku „Rahu“

maalinäitus „Ikka veel inimene“ esitab ammendamatuid küsimusi inimeseks olemisest. Kunstnikud ise kirjeldavad oma näitust järgnevate mõtetega: „On paradoksaalne, et kuigi inimene on meie ainus olemise vorm, pole inimlikkus midagi iseenesestmõistetavat. Valdab otsustamatus üliinimlikkuse ja ülima loomulikkuse vahel. Osa meie mõistusest allub loomalikule ja kontrollimatule loomusele, osa püüab ürgsetele tungidele vastu hakata ning mõttes mõlgub igiliikuv küsimus: mida õigupoolest kujutab endast ülim inimlikkus?”.
Kirivööde näituse avamine kunstide keskuse galeriis vanas anatoomikumis (Lossi 38) toimub 14. veebruaril kell 16.30. Näitus jääb avatuks 19. märtsini. Maalinäituse avamine toimub samal päeval kell 17, näitus jääb vanasse anatoomikumi märtsi lõpuni. Mõlemad näitused on avatud tööpäeviti kl 9 – 17.

Lisainfo: Margot Must, Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kunstide keskuse koordinaator, 50 63 686, margot.must@ut.ee

Manuses:
Kirivööde näitusel olev Diana Sokurova kootud Vaivara vöö. Algne vöö on kogutud luuletaja Marie Heibergi poolt 1914. aastal Vaivara kihelkonnast Päite külast.
Näituse „Ikka veel Inimene“ maalid: Maarja Nõmmiku „Rahu“ ja Elo-Mai Mikelsaare „Ta ei näe üldse, kui ta ei näe iseennast. Kujund 1.7”.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht