Kumus on viimast kuud avatud näitus „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Viimast kuud on Kumu kunstimuuseumis suures saalis avatud kolme Balti riigi koostöönäitus „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“, mis oli algselt eksponeeritud Pariisis mainekas Orsay Muuseumis. See on ainukordne võimalus näha Eesti, Läti ja Leedu kunstiklassika keskseid töid koos ühel näitusel. Kumu kunstimuuseum palub publikul näitusele aegsasti kiirustada, et vältida viimase nädala järjekordi.

Näitusel on esindatud ligi 150 teost Baltimaade kunstiloo märgilistelt autoritelt 19. sajandi lõpust kuni 1930. aastateni. Näha saab Janis Rozentālsi, Vilhelms Purvītise, Mikalojus Konstantinas Čiurlionise, Kristjan Raua, Nikolai Triigi, Konrad Mägi, Oskar Kallise jpt Läti, Leedu ja Eesti kunsti suurnimede loomingut nelja Balti riigi muuseumi – Läti Rahvusliku Kunstimuuseumi, Eesti Kunstimuuseumi, Leedu Kunstimuuseumi, M. K. Čiurlionise nimelise Rahvusliku Kunstimuuseumi – kogudest. Näituse peakuraator on prantsuse väljapaistev sümbolismiuurija Rodolphe Rapetti.

Näituse lõpuakordiks on 31.01.–02.02 toimuv Kumu konverents „Sümbolistlik kunst Läänemere piirkonnas 1880–1930“, mida korraldavad Eesti Kunstimuuseum ja Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing. Rahvusvaheline konverents pakub kahe päeva jagu uurimuslikke lähivaateid sümbolismi erinevatele avaldumisvormidele ja -viisidele Läänemere regiooni kultuuris.

Konverentsi avaettekande teeb näituse peakuraator Rodolphe Rapetti (Prantsusmaa muuseumide direktoraat), peakõnelejateks on dr Kristiāna Ābele (Läti Kunstiakadeemia Kunstiajaloo Instituut), dr Michelle Facos (Indiana Ülikool) ja dr Joep Leerssen (Amsterdami Ülikool). Konverentsi töökeeleks on inglise keel ja sellest osavõtmine eeldab eelregistreerimist.

Näituse finissage toimub laupäeval, 02.02:
Kell 14.00 näituse tutvustus vene keeles
Kell 15.00 näituse tutvustus eesti keeles
Kell 13.00–15.00 töötuba lastele Kumu aatriumis
Kell 20.00 Maarja Nuut & Ruum eksklusiivkontsert Kumu auditooriumis

Viimasel nädalavahetusel 02.–03.02.2019 on näituse kataloog müügil soodushinnaga. Soodustusega on saadaval ka mitmed näitusega seotud meened.

Näitus „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“ on Kumu kunstimuuseumis avatud kuni 03.02.2019. Näitus oli osa Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva rahvusvahelisest kultuuriprogrammist. Näitus oli Orsay Muuseumis Pariisis avatud 2018. aasta aprillikuust juulini ja kogus ligi 250 000 vaatajat.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht