Kumu kunstimuuseumis avatakse näitus „Värvi kah. 1980. aastate Eesti näituseplakat“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Alates kolmapäevast, 17. jaanuarist on Kumu kunstimuuseumis avatud näitus „Värvi kah. 1980. aastate Eesti näituseplakat“, mis esitab valiku näituseplakateid Eesti plakatikunsti kõrgajast.
Plakatikunsti tõusva rolliga 1980. aastate Eesti kunstiväljal käisid kaasas trükitehnilised ja kunstilised eksperimendid. Plakat astus dialoogi teiste kunstiliikidega ja vahendas paljusid tollal uuenduslikke visuaalkultuuri võtteid. Eriti kultuuriplakatile oli iseloomulik mitmetähenduslik kujundimäng, domineeris fotokeskne suund. Nii mõnigi kord ei seostunud plakati kujundus üheselt reklaamitava kultuurisündmuse sisu ega pealkirjaga, vaid põikles kõrvale plakati kui informatiivse meediumi nõuetest ning toimis iseseisva kunstiteosena.
Käesoleva näituse eesmärgiks pole anda ammendavat ülevaadet vaadeldava perioodi näituseplakatite mitmekesisusest, vaid luua värviküllaste tööde abil intensiivne ruum, mis rõhutab pinget plakati kui väliskeskkonnas levitatava ning kiiresti hävineva massimeediavahendi ja näitusel eksponeeritava autonoomse kunstiteose vahel. Valiku keskmes olevad fotolavastuslikud plakatid kutsusid kunstinäitustele, mängides kunstiga seotud motiivide ning kujunditega alates maalitarvetest kuni värvipritsmete ja -laikudeni. Viimaseid kasutati nii mitmekihilisuse või maalilisuse efekti loovate kui lihtsalt pilkupüüdvate kujundusvõtetena.
Paljud nendest plakatitest jõudsid 1980. aastatel eksponaatidena plakatinäitustele ning nüüdseks on valdav osa neist leidnud endale koha Eesti Kunstimuuseumi kogus.
Kunstnikud: Villu Järmut, Enn Kärmas, Margus Haavamägi, Jüri Kass, Silver Vahtre, Ruth Huimerind, Ülo Emmus, Andrei Kormašov, Tiina Alver
Kuraator: Madli Mihkelson
Kujundaja: Paco Ulman
Näitus on avatud Kumu kunstimuuseumi IV korruse projektiruumis 17.01.2018–06.05.2018

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht