Kultuurisamm toob vähelõimunud elanikud Eesti kultuuri juurde

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eestis elavate välismaalaste hulk kasvab kiiresti, ka paljudele püsielanikele on eesti keel ja kombed endiselt võõrad. Mitmed uuringud näitavad, et sisserännanutele on eesti keele õppimine ja ühiskonda sisseelamine paras väljakutse. Kohalikega suhtlemine ja kultuuriprogrammis osalemine teeb neile siin kohanemise kergemaks.
Siiani peamiselt välismaal Eesti kultuuri tutvustanud Eesti Instituut alustab septembris uue projektiga „Kultuurisamm“, mis pakub õppekäike, loenguid ja arutelusid Tallinna ja Harjumaa vähelõimunud püsielanikele ja sisserändajatele.
Eesti Instituudi tegevjuhi Katrin Maiste sõnul on Eesti kultuuri ja ühiskonna teemade tutvustamine välismaal instituudile endiselt esmatähtis, kuid üha enam näeme, et kultuuriteavet vajavad ka Eestis elavad teise emakeelega inimesed. “Eestlaste elu-olu ja mõttelaadi õpib tundma vaid seda ise kogedes – leiba tehes, rabas matkates ja eesti laule lauldes”, lisas Maiste.
Septembris algavasse ja üle aasta kestvasse projekti kutsutakse osalema kokku 250-300 inimest, iga osaleja käib viiel õppekäigul ja koolitusel. Eesti Instituudi partnerid on kohalikud kultuuriasutused ja kodanikuühendused (Eesti Vabaõhumuuseum, Arhitektuurimuuseum, Tallinna Linnamuuseum, Estonishing Evenings, Linnalabor jt.), samuti kaasatakse eestlastest vabatahtlikke. Oma soovist vabatahtlikuna kaasa lüüa palume anda teada meiliaadressil estinst@estinst.ee.

Tuleval aastal 30. sünnipäeva tähistav Eesti Instituut on aastakümnete jooksul avaldanud arvukalt trükiseid Eesti kohta. Kultuur.info portaalis võib leida ajakohast kultuuriteavet eesti, vene ja inglise keeles. Eesti Instituudi soov on see, et siin elavate välismaalaste esimestest sammudest kujuneks edaspidi püsiv tee Eesti kultuurini.
Kultuurisammule saab registreeruda venekeelsesse gruppi https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdomAyae8YsHNUUnoR2c3WEgZzvr8GYj7A9b0-AHcnNxHQVwg/viewform ning ingliskeelsesse gruppi https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfiNPIfoxu6Ngo6lm0wdaQdjPChcoNDukN3j6lXd0TLYehEBw/viewform?usp=sf_link

Projekti rahastab Integratsiooni Sihtasutus Euroopa Sotsiaalfondi projektist „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“.

Lisateave:
Valeria Mihhailova, valeria.mihhailova@estinst.ee (vene keel)
Lea Kreinin, lea.kreinin@estinst.ee (inglise keel)
https://estinst.ee/tegevused/kultuurisamm/

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht