Kui rikas oli Tallinna kaupmees? Ivar Leimuse ettekanne Niguliste muuseumis

Kolmapäeval, 13. märtsil kell 18.00 tutvustab Eesti Ajaloomuuseumi teadur ja kuraator Ivar Leimus Niguliste muuseumis 16. sajandil Tallinnas tegutsenud kaupmehi ja nende rikkusi.

Tallinna hiilge- ja ühtlasi langusaeg Hansa kaubalinnana langes 16. sajandisse. Sajandi esimesel poolel elasid ja tegutsesid siin mehed, keda võib pidada linna jõukaimateks – Hans Viant, Hans Selhorst, Urban Dene. Kui kaks esimest olid laialdasse üleeuroopalisse ärivõrgustikku kuulunud kaupmehed, siis Urban Dene teenis oma varanduse linna müntmeistri ametis. Rikkus 16. sajandi Tallinnas tähendas ohtrat kinnisvara ja kümneid tuhandeid markasid sularaha, mis pärandati nii järglastele kui ka heategevuseks.

 

Ivar Leimus on Eesti Ajaloomuuseumi teadur ja kuraator. Ta on avaldanud arvukalt töid majandus- ja rahandusajaloost ning numismaatikast. Tema uurimise fookuses on Tallinna ajalugu ja allikad.

Loeng toimub näituse „Asjade võim“ raames.

Näituse „Asjade võim“ fookuses on hiliskeskaegsed ja varauusaegsed teosed Niguliste muuseumist, nagu Lübecki meistri Bernt Notke suurteos „Surmatants“ või Brugge Püha Lucia legendi meistri loodud Maarja altari retaabel Suurgildile ja Mustpeade vennaskonnale. Kõrvutades kunstiteoseid esemetega Tallinna Linnamuuseumi ja Eesti Ajaloomuuseumi kogust, luuakse kõnekas dialoog maalitud ja kehastunud asjade maailma vahel. Näitus pöörab eritähelepanu mahukale esemelisele kultuurile, millega paistavad silma Niguliste muuseumi teosed.

Osalemine muuseumipiletiga

Info kodulehel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht