Klassikaraadios kõlab muusika- ja teatriakadeemia rektorikandidaatide debatt

Täna kell 12 võtab Klassikaraadio “Delta” tähelepanu alla muusika- ja teatriakadeemia rektorikandidaadid. Neile esitavad küsimusi Klassikaraadio toimetaja Anne Prommik ja Madis Järvekülg ERRi kultuuriportaalist. Debatti näeb veebiülekandes kultuuriportaalis ja Klassikaraadio kodulehel.

Kõrgele juhtivale kohale pürivad pianist ja maailmakuulsate lauljate klaveripartner Ivari Ilja, endine EMTA välissuhete prorektor ja pianist Marje Lohuaru, klarnetist ja dirigent Toomas Vavilov ning muusikateoreetik ja kriitik Kerri Kotta.

EMTA lähiaja eesmärkide seas on pikalt veninud saali ehitamise lõpuleviimine ja muusikaakadeemia 100. juubeli väärikas tähistamine. Ivari Ilja sõnul on ligi viiesajakohalist saali tarvis nii muusika- ja teatriakadeemial, kui ka tervel Tallinna linnal.

Marje Lohuaru arvates on esmatähtis muuta ülikooli administratiivset struktuuri, luues neli teaduskonda: interpretatsioon, helilooming, teadus ja lavakunst.

Kerri Kotta sõnul sõltub EMTA hariduse tase olulisel määral kehtivast muusikaharidussüsteemist tervikuna. “Nõukogude aja pärandatud ja hiljem reformide tõttu killustunud muusikahariduses näib puuduvat üldiselt aktsepteeritud ja terviklik arusaam selle ees seisvatest ülesannetest,” märgib Kotta.

Toomas Vavilovile on tähtsaim loomingulise õpikeskkonna hoidmine ja edasiarendamine, kasutades selleks kõiki võimalusi, mida väike ülikool saab pakkuda. Vavilovi valimisplatvormi juurde kuulub ka kammermuusika osatähtsuse suurendamine.

Lohuaru ja Ilja toovad välja ka õppeasutuse madalad palgad. Kotta soovitab nii külalisõppejõudude kui ka välistudengite aktiivsemat kaasamist. Vavilov osutab vajadusele hoolitseda sisseastujate ühtlase taseme eest.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht