Kirjanikud tähistavad Eesti sünnipäeva Soomes

Esmaspäeval, 12. veebruaril algav viies Eesti kirjanduse nädal Soomes on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Eesti-Soome kultuurisuhteid edendava Tuglase Seltsi eestvõttel toimuva kirjandusnädala raames toimuvad 12.-16. veebruarini kirjandusõhtud 13 linnas üle Soome – Tamperes, Turus, Kotkas, Kuopios, Lahtis ja mujal. Lisaks raamatukogudele esinevad kirjanikud koolides ja Oulu ülikoolis. Kirjandusnädala üks eesmärke ongi viia eesti kirjandus ja kirjanikud lugejate juurde Helsingist kaugemale. Kirjanduskohtumised on populaarsed ka Soomes elavate eestlaste seas.

Kirjandusnädalal vesteldakse eesti kirjandusest, kultuurist ja ühiskonnast leiemalt, kuulatakse luulet ja lastelugusid ning räägitakse eesti kirjanduse tõlkimisest. Sel aastal esinevad Soomes lugejate soovil Maimu Berg, Kristiina Ehin, Mika Keränen, Valdur Mikita ja tõlkija Jouko Vanhanen. Iga päev kantakse üks kohtumine üle ka Tuglase Seltsi kodulehel.

Kirjandusnädalaks anti välja ajakiri Helmi, milles avaldatakse kirjandusnädalal osalevate autorite varem soome keeles ilmumata loomingut. Selles on ka kirjanike ja estofiilide lugemissoovitused ning Piret Saluri artikkel eesti kirjanduse soomendamisest. Ajakirja jagatakse kirjandusõhtutel, seda võib tellida Tuglase Seltsist või lugeda seltsi kodulehel https://www.tuglas.fi/tiedostot/helmi2018.pdf

Tuglase Selts korraldab kirjandusnädala üritused Eesti Kultuurkapitali ja Kultuuriministeeriumi toetusel koos oma piirkondlike seltside, Soome raamatukogude, Soome-Eesti Sõprusseltside Liidu, Eesti Instituudi, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Eesti Kirjanduse Teabekeskusega.

Kirjandusnädala programm: https://www.tuglas.fi/virolaisen-kirjallisuuden-viikko

Otseülekanded: http://www.tuglas.fi/stream

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht