Keiu Koppel “Lost in details” Hop galeriis

Foto Geit EeroKeiu Koppel
LOST IN DETAILS
23.03-10.04.2018
Hop galerii

Neljapäeval 22. märtsil kell 18.00 avatakse HOP galeriis ehtekunstnik Keiu Koppeli näitus “LOST IN DETAILS”.

“Lost in details” on vaade maailmale justkui läbi suurendusklaasi. Lugematu arv detaile on vormistatud eheteks. Keskenduses detailidele võib totaalselt ära eksida terviku loomisel, nagu ka siis kui suurendada lõputult pilti “Photoshopis” kus jõuame piksliteni välja ning võimatu on aru saada, millega on tegu. Tervikut hoomates pole justkui võimalik märgata detaili ja vastupidi.
Läbi suurendusklaasi vaadatuna on maailm erinevate struktuuride ja detailide rägastik. Siiski, mitte ainult rakud, koed, soomused, suled ja muu sarnane, vaid on ka nähtamatud mustrid. Keel reedab selliste süsteemide olemasolu. Igapäevaselt kasutatakse väljendeid nagu mõttemuster, sotsiaalne struktuur, inimeste võrgustik, ilma, et saaksime neid käega katsuda või mikroskoobi all uurida. Iga suur koosneb väikestest.
Nähtamatute mustrite olemasolu, millele viitavad ka vastavad mõisted keeles, on näide inimese vajadusest korrastada maailma. Nähtamatut püütakse süstematiseerida sama loogika alusel, mida oleme harjunud nägema füüsiliselt looduses, niisamuti nagu oleme ülesehitatud ka ise. Inimene on keerukas struktuuride kooslus, kuid samal ajal moodustab ta veelgi keerukamaid abstraktseid struktuure, mis annavad kokku inimühiskonna.
Maailma korrastamine on omane meile kõigile. Uudishimulikkuse aste ja suund on aga erinevad. Samal ajal, kui ühed rahulduvad lihtsama maailmapildiga, on teistel vajadus ikka veel ja veel asju lammutada ja uuesti kokku panna. Lammutamine on aga igasuguse ehitustöö vältimatu osa, ka selleks et valmistada liikuvaid pindasid ehete jaoks tuli hävitada korralikku siledat plekki.

Keiu Koppel on Tallinnas elav ja töötav ehtekunstnik kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehte-ja sepakunsti osakonna aastal 2012. Näitustel osaleb aastast 2010. On Eesti Kunstnike Liidu liige.

Näitust “Lost in Details” eksponeeriti esmakordselt 2017.aastal Berliinis, galeriis Trofejas.

Lisainfo:
Maria Valdma
HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn
tel: +372 6462887
gsm: +372 5112350
e-mail: www.eaa.ee/hop
hop@eaa.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht