Karukultuurifestivali Tallinn Bearty tänavuses fookuses on film

Neljas LGBT+ subkultuuri festival Tallinn Bearty leiab sedapuhku aset 19.–22. aprillini. Kui varasematel aastatel on fookuses olnud kujutav kunst ja muusika, siis tänavu keskendutakse kinematograafiale. Festivali tipphetk on hispaania filmi “Karupoeg” (“Cachorro”) linastus 21. aprillil kinos Artis, millele eelneb vestlusring režissööri Miguel Albaladejoga. Lisaks talle osalevad modereeritud vestlusel Hollywoodi taustaga stsenarist, produtsent ja kirjanik Rick Copp ning dokumentalist ja Norra rahvusringhäälingu Moskva korrespondentpunkti operaator Juri Linkevitš.
Tallinn Bearty puhul on tavapärane, et festivalil on sotsiaalne mõõde. Kui mullu avaldati solidaarsust Tšetšeenia geikogukonnale, siis tänavu vesteldakse üritusel Bears Can! kogukonnaülesest koostööst. Kuulda saab karude tegemistest nii klubilisel kui ka ühiskondlikul tasandil üle maailma, samuti sellest, kuidas üheskoos edendada võrdseid võimalusi ja kohtlemist. Traditsiooni kohaselt kogutakse üritusel toetusi ka Eesti LGBT Ühingule.
Karukultuur sai alguse 1980. aastatel alguse Ameerika läänerannikul. Karusid iseloomustab väliselt karvasus, habemed ning kindlasti suurem kehamass, kui teistel meestel LGBT+ kogukondadest. Karude sekka võib kuuluda ka hoiaku poolest, sest sama palju kui välimus iseloomustab karusid sõbralikkus ja osavõtlikkus. Karukultuuriga on oodatud tutvuma kõik, kes soovivad end sellega rohkem kurssi viia, soo- ja seksuaalidentiteedist hoolimata.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht