Kammerkoorid kogunevad aprilli alguses Jõhvi mõõtu võtma

8.-9. Aprill toimub Jõhvi Kontserdimajas arvult juba kolmeteistkümnes Eesti Kammerkooride Festival.
XIII festival pakub kvaliteetset muusikaelamust festivalikontsertidel ning konkursi igas kategoorias. Üles astuvad 16 kammerkoori üle Eesti, kes on festivaliks hoolega valmistunud ning põlevad võistlusjanust. Festivali konkursi raames on esmakordselt avatud ka kammermeeskooride-kammernaiskooride voor.
Konkurssi hindab rahvusvaheline žürii koosseisus Hans Joachim Lustig (Saksamaa), Ruta Dambyte (Leedu), Riho-Esko Maimets (Kanada/Eesti), Kaia Urb (Eesti) ja Aarne Talvik (Eesti).
8. aprillil kell 18.00 astuvad võistlustulle A-kategooria kammernais- ja -meeskoorid ning neile järgneb kohe A-kategooria kammerkooride konkurss kell 19.00.
Kell 20.00 on kõik oodatud kuulama festivali I kontserti, kus astuvad lavale Viljandimaa kammerkoor, kammerkoor A. Le Coq, kammerkoor Solare, TTÜ kammerkoor ja Tartu ülikooli kammerkoor.
9. aprillil jätkub festival täie hooga. Kell 10.15 asuvad mõõtu võtma B-kategooria kammernaiskoorid ning nende järel kell 11.00 B-kategooria kammerkoorid.
Kui B-kategooria kammerkoorid kuulatud, on taas aeg festivalikontserdiks. Kell 13.30 algaval II festivalikontserdil pakuvad rahvale kuulamisrõõmu Kammerkoor SoLeMiJo, Tallinna Ülikooli vilistlasnaiskoor Helia, E STuudio kammerkoor, kammerkoor Camerata Universitatis ning Tallinna kammerkoor.
16.30 saabub festivali üks tipphetki ning toimub Grand Prix voor, kuhu pääsevad kooridest ainult parimatest parimad.
Kui konkurss läbi, on aeg auhindade jagamiseks ning pidulik auhinnagala algab kell 18.30. Auhinnagalale on esinema lubanud tulla naisrahvatantsurühm Gevi Jõhvist ning laulja Taisi Pettai.
Kahe päeva jooksul astuvad konkursitulle E Stuudio kammerkoor, Tartu ülikooli kammerkoor, Tartu ülikooli kammerkoori kammermeeskoor, Tallinna Tehnikaülikooli kammerkoor, Kammerkoor Voces Musicales, Kammerkoor A. Le Coq, Kammerkoor Solare, Tallinna kammerkoor, Rae kammerkoor, Tallinna Ülikooli vilistlasnaiskoor Helia, Politsei- ja Piirivalveameti segakoor Akord, Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilitslaskoor, Kammernaiskoor Sireen, Kammerkoor SoLeMiJo, Kammerkoor Camerata Universitatis ning Viljandimaa kammerkoor.

Konkurssi korraldab Eesti Kammerkooride Liit
www.ekkl.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht