Kalli Seina klaasinäitus ÜLEMINEK „Kunstiaknal“

Klaasikunstnik Kalli Sein avas Tallinna vanalinnas, Eesti tarbekunsti ja graafika galeriis Kunstiaken aknanäituse “Üleminek”. Kunstniku sõnul tähistab üleminek ühelt poolt värvivalikut – looduse värvimängu muutust sügisesest küllusest talve diskreetsesse gammasse, rohelised-punased taanduvad mustvalgesse. Teisalt saab üleminekut mõista ka igapäevaelu suundumuste tähenduses – üleminek pillavast tarbimisest taas- ja uuskasutusse. Näitus on avatud 3. novembrini 2023.

Klaas on üsna energiamahukas materjal, tema töötlemine nõuab suurt temperatuuri ja lihvimine kõvu tööriitu ning tublisti aega. Kuid klaas on lõputult taaskasutatav – seda materjali saab ikka ja jälle üles sulatada, ’ümberkeeta’ ja taas peaaegu samas kvaliteedis uuesti luua.

„Oma stuudios olen juba mitu aastat pühendanud tähelepanu jäägivabale loomingule ja taaskasutusele,“ ütleb Kalli Sein. Näitusel olevad klaasvormid on küll loodud uuest materjalist, kuid kõik jäägid-killud, mis klaasi lõikamisel jäävad, on ka ära kasutatud. Seda võimaldab erinevate tehnikate kombineerimine, klaasvormidel olevad triibud-lehekesed on valmistatud lõikamisel jäänud kildudest. Akna ees rippuvad kuulikesed ning klaastopsid on valmistatud kõik klaasistuudio jääkidest.

Peame aina enam tarbimise asemel kõike hoidma, toob Kalli Sein välja. „Kui kodune klaasese puruneb, siis tasub uurida, kuidas sellele anda uus elu. Sest klaasil on elusid palju. Nagu kassidelgi,“ teab ta.

Kalli Sein on õppinud Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis disaini erialal ja lõpetas kooli klaasikunstnikuna 1991. aastal. Ta on Eesti Disainerite Liidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige. Tegutseb peamiselt Hiiumaal, tema OÜ Ideeklaasi Hiiumaa stuudio KlaasiPank asub Kärdlas endise panga ruumides.

Eesti tarbekunsti ja graafika galerii Kunstiaken tegutseb Tallinna vanalinnas Vene ja Munga tänava nurgal aastast 2010. Galerii pakub esinduslikku valikut Eesti klaasi-, naha- ja tekstiilikunstnike töid, samuti keraamikat, moekunsti, ehteid ja graafikat. Näituseaknal on olnud 13 aasta jooksul üle saja väljapaneku.

Vene 20, 10123 Tallinn

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht