Kaisa Maasik Draakoni galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Esmaspäeval, 14. jaanuaril 2019 kell 18.00 avab KAISA MAASIK (1994) Draakoni galeriis isiknäituse „Su armastus teeb haiget”.

Kunstnik käsitleb näitusel pere- ja lähisuhtevägivalla temaatikat läbi Eesti inimeste lugude. Galeriist saab installatiivne kogemisruum, kus külastajal on võimalus mõtiskleda teiste (ja enda) läbielatu üle. Soovi korral võib igaüks lisada ka oma loo.

Kaisa Maasik: „Näitus teeb avalikuks paljudes kodudes toimuva. Installatsioon koosneb sadade inimeste anonüümselt kirja pandud isiklikest lugudest.
On raske tunnistada, et keegi, keda armastad ja kes sind armastab, on teinud või teeb sulle haiget. Suur osa meenutustest pärineb lapsepõlvest: laps ei tea, mis on õige, kuid tajub, et miski on valesti.”

Kaisa Maasik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia (EKA) fotoosakonna bakalaureuseõppe ning jätkab õpinguid EKA kaasaegse kunsti magistriõppes. Hetkel viibib ta vahetus-õpingutel Helsingi Kunstiülikooli kunstiakadeemias. Kaisa Maasiku esimene isiknäitus toimus 2015. aastal, ta on osalenud rühmanäitustel Eestis, Soomes ja Saksamaal. Alates 2017. aastast on Kaisa Maasik kureerinud mitmeid näitusi Eestis ja viimati, 2018. aastal koos Kulla Laasiga Glasgow Tramways Suurbritannias. „Su armastus teeb haiget“ oli esimest korda eksponeeritud Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis 2018. aastal.

Näitusel toimub ka hariduslik programm kooliõpilastele, mille on kokku pannud Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühise kunstiõpetaja magistriõppekava üliõpilased Helen Silde ja Laura Berta Vahtra. Programmi eesmärgiks on panna õpilasi vägivalla ilminguid märkama ja anda suuniseid, kuidas vastavas olukordades käituda. Huvilistel palume kontakteeruda hiljemalt 21. jaanuariks aadressil: kaisa.maasik@artun.ee.

Näitus jääb avatuks kuni 2. veebruarini 2019.
Tänud: Karel Koplimets, perekond Maasik, Anni Nöps, Ats Parve, Hanna Samoson, Helen Silde ja Laura Berta Vahtra.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Eventech OÜ, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Laserstuudio OÜ.

Autor: Kaisa Maasik

Foto installatsioonist.

Autor: Kaisa Maasik

KAISA MAASIK
Sündinud 1994 Tartus, Eestis
Elab ja töötab Helsingis ja Tallinnas
https://kaisamaasik.com/
___________________________________________________
Hobusepea galerii
Draakoni galerii
http://www.eaa.ee/hobusepea
http://www.eaa.ee/draakon
Hobusepea 2
Tallinn 10133

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht