Kahe näituse avamispidu Vana-Võromaa Kultuurikojas
06. detsembril kell 18.00 toimub kahe näituse avamispidu Vana-Võromaa Kultuurikojas ( Katariina allee 11, Võru).
Eesti Nahakunstnike Liidu aastanäitus SAJAJOON
Eesti saja-aastase nahakunstipuu rikkalik saak ergutab meeli, kasvamist märgistamas mõtteline joon, mis liidab ühtseks tervikuks erinevate kunstnike poolt loodu. Nahk on inimesele lähim materjal kõige otsesemas mõttes. Materjal, mille mälus on elu ja mis ärkab taas ellu loova inimese kätest puudutatuna.
SAJAJOON on teekond – protsess, kus nahakunstnikud valivad enesele sobiva lähtekoha materjali iseloomu ja unikaalsuse eksponeerimisel. Olgu käivitajaks siis filosoofiline vaatenurk, nahaga seotud märksõna, materjali töötlemise/kaunistamise võte või kaasaegsete tehnoloogiliste ja tehniliste võimaluste raamistik.
SAJAJOON on piki galerii seina pideva jadana kulgev ruutude rida, mis moodustub sajast erinevast kunstnike poolt loominguliselt töödeldud nahapinnast.
SAJAJOON, sümboliseerides saja aasta möödumist erialakoolituse algusest, esitleb iga ruuduga kunstnike oskuste arsenali mitmekülgsust, sellega ka vaatajaskonnale materjali varjundirohkeid võimalusi avades.
Maalikunstnike Laurentsiuse ja Mauri Grossi ühisnäitus
Maalikunstnikke ühendab sõprus, Eesti Kunstiakadeemia ja kirg maalimise vastu. Näitusel on väljas kunstnike viimase aja looming.
Laurentsius ehk Lauri Sillak on eesti kunstis üks intrigeerivamaid karaktereid – ühteaegu tagasihoidlik ja eraklik, teisalt julgelt isikupärane ja produktiivne. Laurentsiuse teosed ühendavad akadeemilise maali popkunstiga. Hinnates ühelt poolt klassikalist vaikelu madalmaade 17. sajandi maalikoolkonna võtmes, on tema loomingut on tihti seostatud ka kitši ja camp’iga. Kasutades oskuslikuks kitši leksikat, on Laurentsiuse teosed samal ajal ühtlasi kitši paroodiaks, võimendades rõõmuga kitši elemente maksimumini.
Mauri Grossi inspireerib tema aukartus traditsioonilise maali ees. Oma viimastes töödes käsitleb ta maalitud kujundite subjektiivset väärtust ja muutuvaid tähendusi. Ta maalib tavalisi igapäevaseid asju, vaadeldes, kuidas klassikalise õlimaali rambivalgus nende väärtust ja tähendust muudab. Oma töödega soovib Gross kaasata vaatajat kogema kvaliteetse maalitehnika ja igapäevaste asjade koosmõjus tekkivat dissonantsi.
Näitused jäävad avatuks kuni 22.01.2018