Kadrioru lossis põimub ooper ja kõrgmood

17. jaanuaril kell 19.00 antakse Kadrioru muuseumis erakordne rahvusvaheline ooperi- ja moeetendus „Mood on ooperis”, kus osaleb viisteist tunnustatud ooperilauljat viiest riigist ning tutvustatakse uut moemärki Amanjeda by Katrin Kuldma. Sündmuse kunstiline juht on ooperipedagoog Paolo de Napoli Itaaliast. Õhtu korraldamisel on koondanud jõud loominguline ühendus Kamber, rahvusvaheline ooperistuudio Baltic Studio Lirico ning moemärgi Amanjeda by Katrin Kuldma looja Katrin Kuldma.

Sündmuse kunstiline juht, maailmas tunnustatud ooperipedagoog Paolo de Napoli on Eestiga seotud tänu dirigent Risto Joostile ja Joosti algatatud ooperistuudiole Baltic Studio Lirico, kus de Napoli õpetab juba teist aastat nii Eesti kui ka teiste riikide noori ooperilauljaid. Kontsert-moeetendus „Mood on ooperis” lõpetab de Napoli järjekordse kahenädalase ooperikursuse tsükli Tallinnas, milles osales üle ligi paarkümmend ooperilauljat viielt maalt.

Idee ühendada ooperikontsert moeetendusega sündis Kambri kunstilise juhil Risto Joostil ja moeloojal Katrin Kuldmal ühiselt, kuna nii ooperi- kui ka moekunst pakuvad inimestele sarnaseid elamusi. Kõrgel tasemel esitatud muusika ja spetsiaalselt muusika valiku järgi koostatud moekollektsioon loovad Kadrioru lossis maagilise atmosfääri ja jutustavad loo, mida ooperikontserdil ega moeetendusel eraldi ei õnnestuks nii värvikalt edasi anda. Ideega haakus ka de Napoli, kes näeb selles Eestis teadaolevalt esmakordses ettevõtmises võimalust luua uut kunstilist tervikut ning tuua saali uut publikut, kellele võib õhtu kujuneda esimeseks kokkupuuteks kas moe- või ooperimaailmaga.

Kontsert-etendusel kõlavad tuntud aariad  ja ansamblid Mozarti, Bellini, Donizetti, Bizet´, Verdi ja Puccini ooperitest. Esinevad solistid Venemaa, Leedu, Ukraina, Valgevene ja Eesti juhtivatest ooperiteatritest ning Baltic Studio Lirico noored ooperilauljad. Koos kogenud lauljatega on laval ka meie ooperi tulevikutähed Heldur Harry Põlda, Angelika Mikk, Anna Dõtõna, Valter Soosalu ja Olga Zaitseva.

„Ooper on meeliülendav elamus. Moe ja muusika ühendamine on minu jaoks loomulik. Kui loon kollektsioone, kuulan muusikat. Olen tähele pannud, et ka minu disainitud rõivad loovad nende kandjatele elamuse, omamoodi mugavuse, hea enesetunde ja toovad neile rohkelt komplimente. Kuulajale ja vaatajale jagub taolisel kontsert-etendusel naudinguid mõlemale meelele,“ kirjeldab Katrin Kuldma oma suhet muusikasse. Amanjeda by Katrin Kuldma on uus moemärk, mis tutvustab Kadrioru lossis luksuslikke ooperirõivad meestele ja naistele.

Pidulik muusika- ja moeõhtu toimub kahes osas Kadrioru lossi eri saalides.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht