Ivar Kaasiku neofotorealistlikud maalid Draamateatris

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Ivar Kaasik „Acervus Corporum“ (2003)

Ivar Kaasik „Acervus Corporum“ (2003)

Ivar Kaasiku maalid näituselt „Camera Obscura“ on alates tänasest väljas Eesti Draamateatri kahe korruse jalutusaalides.
Pildi aktuaalsusest on viimastel aastatel palju räägitud, meid on tabanud lausa piltide uputus, samas on sügavamad analüüsid pidamata ja uurimused olemata. Seda võlga püüab leevendada Ivar Kaasiku näitus. Küsimus pildist on sama vana kui vahemereäärne Euroopa kultuur.
Kaasiku poolt kujutatu, eelkõige kui kujutava kunsti kategooria tahab teada, millise kujutise või kujutatuga on tegemist. Mis paneb vaikiva pildi rääkima? Kuidas laseb see mateeria end meile asja ära seletada? Kuidas on tal suhted seletustega või siis keelega, millel on ühiskonnas palju suurem tähelepanu osakaal? Et sellest aru saada, tuleb kivinenud vundamendid lahti kraapida, mis aitab lagedale tulnud pildi mõiste komplekssuse paremal mõistmisel: pildi võimust ja võimalustest, tema teenetest illusiooni ees, igapäevaelu tõetruu kujutamise ja reaalsuse erinevusest.
Maalija ja ehtekunstnikuna tuntud kunstnikku on pärjatud Pariisis maailmakuulsa kunstiauhinnaga Diamond International Award (1996). Kirjutajana on Kaasik väljendanud end paatost ja kunsti tavaarusaamu eiravas sõnaloomingus, autori poolt žanriliselt „miinimum- ja maksimumprogrammiks“ tituleeritud raamatus „Ettevaatust, kunst! Mida teha. Kuidas ja kui palju“ (2011); tähendusrikkad on ka tema kunstnikualbumi „Camera Obscura“ (2004) saatetekstid.
Ivar Kaasik on sündinud 12. aprillil 1965 Kuressaares. Aastatel 1983–1992 õppis ta Eesti Kunstiakadeemias (tollal: Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis) arhitektuuri ja hiljem metallehistöö kateedris, seejärel töötas erinevates ametites – muuhulgas aastatel 1992–1998 kullassepana Saksamaal. Alates 1999. aastast tegutseb Kaasik vabakutselise kunstnikuna. Näitustel osaleb ta alates 1989. aastast, Saksa Maalikunstnike Liidu liikmeks astus 2001. aastal ja Eesti Kunstnike Liidu liikmeks 2012. aastal.
Ivar Kaasiku tööd jäävad Draamateatrisse üles kuni 15. juunini.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht