Ivar Kaasiku maalid Vabaduse galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Olete oodatud Ivar Kaasiku maalinäituse “Powder of Women” avamisele Vabaduse galeriis reedel, 28. juunil kell 17.
Näitus on avatud 29. 06 – 17. 07. 2019.

Peamiselt Berliinis elav ja tegutsev Ivar Kaasik sai oma esmase kunstiahariduse Tallinnas kunstiinstituudis (ERKI, nüüd EKA) metallikunsti erialal. Hiljem on ta ennast täiendanud mitmetes Saksamaa kunstikõrgkoolides, nende seas Halle kunstiülikoolis. Näituste osaleb Ivar Kaasik 1988. aastast peale.
Kunstniku varasemaid maale on seostatud sürrealismi ja saksa ekspressionismiga. 2000ndael maalitut võib tinglikult nimetada hüperrealismiks, kuid pigem maalimismeetodi kui kontseptsiooni tõttu. Tema lemmikaines on olnud inimene, aga tema loomingusse kuulub ka abstraktne kunst, mis on eelkõige sündinud tema huvist maalikunsti võimaluste vastu.
Vabaduse galerii näituse peategelane on naine. Väljapaneku komplekt on on ajendatud naiste ümber tekkinud aruteludest, eelkõige #MeToo liikumisega tõstatatud küsimustest. Ivar Kaasiku maale ei ole õige siduda feministliku mõtlemisega. Teda on huvitanud fiktsiooni ja tegelikkuse vahekord, mida ta antud juhul käsitleb naisekujundi kaudu ja abil.
Tema lähenemist võib iseloomustada kui romantilist, aga ka mõnevõrra eemalseisvat, flaneur’i pilguga edastatut. Ta ise on seda hoiakut sidunud oma põlvkonnaga ehk siis nendega, kelle lapsepõlv möödus Nõukogude Liidus Brezhnevi ajal ja kes juba varajasest ajast peale mõistsid, et süsteemi rituaalses reproduktsioonis formaalselt osalemine tagas teatud vabaduse luua oma, süsteemi reegleid eiravaid identiteete ja eluviise.
Ivar Kaasiku tavapärastes olukordades – töökeskkonnas, kodus, looduses – kujutatud naisi võib siduda kunstniku lapsepõlve või teismelise ajaga, kuid need kujutised on samavõrra väljamõeldised kui tegelikud mälestuskillud. Kunstnikku on paelunud foto- ja filmimeediumi võimalused, komplekssele lähenemisele on ta sageli lisanud annuse huumorit või irooniat.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht