IV Üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

2018. a. möödub 175 aastat Lydia Koidula sünnist. Väärikaks Eesti Vabariik 100 sündmuseks ja Koidula pärandi väärtustamiseks ellu kutsutud üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele päädib finaalvõistlusega emakeelepäeva eel, 10.märtsil 2018. a. Pärnus, Koidula muuseumis.
Tänapäevases asjalikus maailmas on ununemas on eesti luule võim ja vägi, mis on sillutanud teed vabadusele ja iseseisvusele. Head eesti luuleloomingut on palju ja seda lisandub iga aastaga. Samas on vähenenud lugemisharjumus kasvatanud vajaduse motiveeriva vahendaja ehk etleja järele. Etleja ei ole ette lugeja, vaid ta on autori mõtete ja stiili vahendajaks auditooriumile oma annet ja oskusi rakendades.
Etluskonkursi eesmärgiks on aktiveerida täiskasvanud inimeste luule- ja etlushuvi kogu riigis. Arendada etluskunsti viljelemist nii professionaalide kui ka harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise mitmetasandilise etluskonkursi näol, kus iga piirkondliku eelvooru 2-3 parimat esinejat lähetatakse finaalvõistlusele Koidula muuseumisse Pärnus.

Konkursi osavõtjate sõelumist eelvoorudes korraldavad eesti kirjanike muuseumid:

VÕRUS Dr. Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseumis
Reedel, 9.veebruaril kell 14
L. Koidula ja Võrumaaga seotud autori looming
Registreerimine: Aimi Hollo 56297242 aimi@lauluisa.ee

TARTUS Oskar Lutsu majamuuseumis
Laupäeval, 10.veebruaril kell 11
Registreerimine: Meeli Väljaots 58109397 meeli.valjaots@katarina.ee

TALLINNAS Tammsaare muuseumis
Laupäeval, 10.veebruaril kell 12
Registreerimine: Maarja Vaino 6013232 maarja@kirjanduskeskus.ee

PÄRNUS Koidula muuseumis Laupäeval, 3. märtsil kell 12
Registreerimine: Elmar Trink 5286522 elmar@pernau.ee

Konkursist osavõtja peab olema vähemasti 18 aastat vana ja esinemise pikkus soovitavalt mitte üle 7 minuti. Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab kindlasti olema Lydia Koidula ja teine esitaja enda poolt vabalt valitud eesti autori looming. Konkursi finaalis hindab esinemisi kolme liikmeline professionaalidest žürii, kuhu tänavu kuuluvad luuletajad Triin Soomets ja Kaupo Meiel ning näitleja Jaak Johanson. Konkursi võitja auhinnaks on Lydia Koidula pastell- portreemaal(autor Vello Paluoja) ning auhinnafondi toetavad Kultuurkapital ning mitmed eesti teatrid.
Konkursi eestvedajaks on Koidula muuseum koostöös Eesti Kirjanike Muuseumide Ühinguga ja patrooniks on poetess Triin Soomets.

Lisainfo: GSM 5286522 / Elmar Trink elmar@pernau.ee
www.parnumuuseum.ee/koidula
www.kirjanikemuuseumid.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht