Inni Pärnänen ja Sonja Löfgren “Üle vee / Across the water”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Inni Pärnänen ja Sonja Löfgren
ÜLE VEE / ACROSS THE WATER
18.10.- 5.11.2019
Hop galerii

Neljapäeval, 17. oktoobril kell 17.00 avatakse HOP galeriis Inni Pärnäneni ja Sonja Löfgreni näitus „ÜLE VEE”.
Kahe Soome päritolu kunstniku loominguline koostöö sünnib üle vee. Inni Pärnänen elab ja töötab Helsingis ning Sonja Löfgren Stockholmis. Oma esimesel ühisnäitusel Hop galeriis, eksponeerivad rahvusvahelisel areenil praktiseerinud kunstnikud, uusi teoseid, mida ühendavaks teemaks on maastikud. Ehkki kunstnikud kasutavad oma töödes erinevaid materjale ja tehnikaid, on nende tööprotsess väga sarnane. Mõlemad kasutavad ühte ja sama liigutust kordavat meetodit, mille tulemusena tekivad järk-järgult vormid, pinnad ja kujundid. Sonja Löfgren tikib piste piste haaval nõela ja niidiga “veestikke” (vesi=veestik, maa=maastik) samal ajal kui Inni Pärnänen ehitab oma teoseid liites omavahel kokku identse kujuga vineeritükikesi – nii ilmub mõlema kunstniku tööprotsessis unikaalne pind, mida selle erinevate värvivarjundite ja struktuuri tõttu saab tõlgendada kui maastikku.
Sonja Löfgren: “Seisan vee ääres ja vaatan silmapiiri. Mu juustes puhub tuul ja hinges on vabaduse tunne. Kodus võrdlen fotosid. Kaustad horisontaalsete kujutistega, vesi ja taevas. Silmapiir on peaaegu alati üks ja seesama. Minu jaoks on see mälestus kohast ja hetkest, ent kontekstist väljavõetuna kaotab geograafiine asukoht oma tähenduse. Tikitud teosed muutuvad “veestike” kogumiks.”
Inni Pärnänen: “Oma töös lähtun enamasti geomeetrilistest vormidest. Ring on kõikvõimas kujund. Põimin väikesed ringid omavahel kokku. Ringide hall värviskaala ja nende omavaheline asetsemine panevad aluse uutele maastikele. Ühest küljest vaadatuna näeme taevast ja teisest küljest midagi, mis meenutab merd. Vee ja õhu elementides on palju ühist. Ja meri saab oma värvi taeva käest.”

Inni Pärnänen (1971), on lõpetanud Lahti Disainiinstituudi 1995 (BA) ja disainiosakonna Aalto Ülikooli Helsingis 1998 (MA). Ta on osalenud nii kodumaistel kui ka rahvusvahelistel näitustel 90-ndate lõpust. Tema töid võib leida paljudest publikatsioonidest, era – ja avalikest kogudest. Pärnänen töötab disainerina Soome ehtebrändi LUMOAVA juures.
Sonja Löfgren (1978) on lõpetanud Stockholmi kunsti- ja disainülikooli Konstfack (MA), HAMKi (2010), Swansea Metropolitan University (2009) ning õppinud Erasmuse vahetusprogrammi raames Tampere Ülikoolis. Ta on osalenud nii kodumaistel kui ka rahvusvahelistel näitustel aastast 2002. Tema töid võib leida paljudest publikatsioonidest, era – ja avalikest kogudest.
Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht