Ilmunud on veebiväljaanne „Muhu rahvamuusikat, laulumänge ja tantse“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tänasest on veebis aadressil https://www.folklore.ee/pubte/eraamat/muhu/ kättesaadav Eesti Kirjandusmuuseumi vanemteaduri Ingrid Rüütli koostatud kogumik „Muhu rahvamuusikat, laulumänge ja tantse“. Veebiväljaande aluseks on 2015. aastal ilmunud samanimeline CD/DVD-kogumik. Aastatel 1974–1975 tehtud helisalvestused ja 1984. a koos Tallinnfilmi võttegrupiga ning 1994. a koos Eesti Televisiooni võttegrupiga tehtud videosalvestused tutvustavad muhulaste rikkalikku laulu- ja tantsupärimust. Laulude sõnad ja noodid on avaldatud Ingrid Rüütli raamatus „Muhumaa laule ja lugusid“ (2016), mis annab põhjalikuma ülevaate muhulaste 20. sajandi alguse lauluvarast.
Veebiväljaanne ühendab plaadikogumiku ja raamatu materjali: helisalvestustele on lisatud laulutekstid ja viiside noodistused, raamatu tsitaatidega iseloomustatakse laulude ja pillilugude esitajaid. Väljaande on kirjastanud EKM Teaduskirjastus, toimetanud Janika Oras ja Kadi Sarv, tekstid inglise keelde tõlkinud Inna Feldbach ja Olga Ivaškevitš, veebilahenduse teinud firma Lorem Ipsum. Väljaande ettevalmistamist toetasid ansambel Trad.Attack!, Haridus- ja Teadusministeerium (projekt IUT22-4), Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti-uuringute Tippkeskus) ning Eesti Kultuurkapital.
Kogumik jätkab sarjas „Helisalvestusi Eesti Rahvaluule Arhiivist“ ilmunud väljaannete kättesaadavaks tegemist veebis. Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi juhataja Risto Järv rõhutab: „Veebiväljaande ettevalmistamisel on olnud väga tänuväärne muhulaste abi. Kohaliku kogukonna liikmed aitasid täpsustada isiku- ja kohanimesid ning täiendada elulooandmeid. Nii nagu rahvaluule kogumisel on läbi aja olnud esmatähtis kohalike inimeste panus, saame tänapäeval kogukondadelt abi ka väljaannete ettevalmistamisel.“
Eesti Rahvaluule Arhiiv on loodud 24. septembril 1927. Käesoleval aastal toimuvad arhiivi kogumisvõistlused suunavad väärtustama ja talletama oma vanavanemate pärimust – aasta lõpuni kestab võistlus „Minu (vanaema) lugu“, 26. oktoobrini aga heli- ja videosalvestuste kogumisvõistlus lastele ning noortele „Püüa vanaema lugu purki!“.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht