Ilmub uus eesti-soome veebisõnaraamat

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

9. jaanuaril kell 13.30 esitletakse Eesti Keele Instituudis uut eesti-soome veebisõnaraamatut. Sõnaraamat on valminud Soome Kodumaiste Keelte Instituudi ja Eesti Keele Instituudi koostööna. Sõnaraamat sisaldab ligi 40 000 sõna ja väljendit.

Sõnaraamatu mõte sündis juba 2003. aastal, kui valmis kaheköiteline “Soome-eesti suursõnaraamat”. „2015. aasta sügisel jõuti kahe riigi ühise otsuseni välja anda kaks sõnaraamatut, mis mõlemad on seotud riikide tähtpäevaga,“ ütles Eesti Keele Instituudi sõnaraamatute peatoimetaja Margit Langemets. „Soome Vabariigi 100. sünnipäevaks 2017.
aastal sai tasuta kättesaadavaks “Soome-eesti suursõnaraamatu” (2003) veebiversioon ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistab uus eesti-soome sõnaraamat,“ lisas Soome-poolne sõnaraamatu peatoimetaja Heikki Hurtta.
Uue eesti-soome sõnaraamatu andmebaas loodi Eesti Keele Instituudis automaatselt, taaskasutades mitme sõnakogu andmeid. Sõnaraamatu koostamisel on arvestatud sõnade kasutussagedust eesti keeles. Eraldi on tähelepanu pööratud uutele sõnadele, väljenditele, lühenditele, samuti kohanimedele ja teistele pärisnimedele. Sõnaraamat asub Eesti Keele
Instituudi kodulehel aadressil http://www.eki.ee/dict/efi/.

Veebiliideses on kaks keelesuunda ühendatud nii, et hõlpsasti on võimalik mõlemast veebisõnaraamatust otsida nii soome kui ka eesti sõnu ja lauseid.
Sõnaraamatu on koostanud Sofia Björklöf, Anu Haak, Külli Kuusk, Saarni Laitinen, Ilona Paajanen ja Ulla Vanhatalo. Grammatikaekspert on Ülle Viks. Veebiliidese on loonud Indrek Hein. Sõnaraamatu toimetajad on Heikki Hurtta ja Margit Langemets.
Sõnaraamatu patroon on proua Jenni Haukio. Sõnaraamatu ilmumisega tähistame Eesti 100. sünnipäeva ja alanud eesti keele aastat. Soome Vabariigi 100. sünnipäevaks 2017. aasta detsembris ilmus vastupidise keelesuunaga soome-eesti veebisõnaraamat.
Esimene eesti-soome sõnaraamat (“Virolais-suomalainen sanakirja”) ilmus pisut rohkem kui sada aastat tagasi, 1917. aastal Helsingis Lauri Kettuse sulest.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht