Ilmub raamat arhitektuurijooniste paremikust

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

 

Kolmapäeval, 22. augustil esitleb Eesti Arhitektuurimuuseum oma joonistekogu paremikku tutvustavat raamatut „Mängu ilu. Töid Eesti Arhitektuurimuuseumi kogust“. Iga muuseumi südameks on tema kogud. Arhitektuurimuuseumi kollektsiooni üks väärtuslikemaid osi on arhitektuursed joonistused: abstraktsed kavandid, detailideni viimistletud vaated ja suurejoonelised linnaruumilised lahendused, mille autor on paberile pannud oma käega. See on muusemi n-ö kullafond, millest mitmed tööd on vaataja ees esmakordselt, teised aga leidnud korduvalt avaldamist kui eredad näited arhitektuuriajaloost. See on arhitektuur oma embrüonaalses staadiumis, paberile pandud mõttena, millest vaid väike osa on valmis ehitatud hoonetena linnaruumis. Raamatus ära toodud ligikaudu 150 joonist annavad pildi arhitektide visuaalse mõtte ajaloost alates 20. sajandi algusest kuni 1990. aastateni, praeguse digitaalajastu alguseni. Joonistatud ruumides on esikohal arhitektide isikupära, aga ka ajastuomane kujutamisviis ning soov arhitektuur publikule lähemale tuua. Lisaks albumile koos jooniste täpsete kirjelduste ja taustalooga leiab raamatust ülevaate nii arhitektuurimuuseumi kui ka arhitektuurijooniste ajaloost ning nende rollist tänapäeval. Mahuka väljaande eesmärk on tutvustada muuseumi kogu ning tõsta teadlikkust arhitektuurijooniste väärtuslikkusest, tänades ühtlasi kõiki annetajaid, tänu kellele on raamatus lahti rulluv arhitektuuriajalugu visuaalselt palju rikkam.

Raamatut saadab näitus „Mängu ilu. Jooniseid muuseumi jooniste kogust“, mis on avatud veel kuni pühapäevani, 26. augustini. Raamatuesitlusele eelneb ekskursioon näitusel kl 16.

Koostajad: Sandra Mälk, Mait Väljas, Anne Lass, Triin Ojari
Kujundaja: Kristo Kooskora
Väljaandja: Eesti Arhitektuurimuuseum, 2018
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Raamat on eesti ja inglise keeles.

Raamatu „Joonistatud ruum. Töid Eesti Arhitektuurimuuseumi kogust” esitlus kolmapäeval, 22. augustil kl 17 Eesti Arhitektuurimuuseumi keldrisaalis. Esitlusel raamat saadaval soodushinnaga 20 EUR.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht