„Idem“ neljal korral taas publiku ees

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Vaba Lava ja Audiokinetica ühislavastus „Idem“ jõuab novembris neljal korral taas publiku ette.
6. ja 7. novembril mängitakse Vabal Laval seda audiovisuaalset ja identiteediteemat käsitlevat lavastust „Tallinna Kodurahu programmi“ raames eesti ja vene kooliõpilastele. „See teema peaks olema noortele lähedane,“ arvas „Idemi“ produtsent Ksenia Kuzmina. 28. ja 29. novembril on Vabal Laval samuti „Idemi“ etendused.
„Idem“ on audiovisuaalne performance, mis viib publiku tagasi olemise lätte juurde, kus mugavustsoon oli piiratud lõketega ning lõkkepiiri taga oli ehmatav teadmatus ja ohtlik võõras maailm. Sellest momendist hakkas tekkima tsivilisatsioon, mis vajas reegleid ja seadusi. Tänapäeval on neid aga nõnda palju, et inimesed on segaduses ega oska leida lahendust ja väljapääsu. Lavastus puudutab identiteeti, kooseksisteerimist ja adaptatsiooni ühiskonnas.
„Tänapäeval on kunstnikule paljud erisugused kultuurid avatud ja kättesaadavad. Mulle meeldib väga siduda euroopa muusikat india rütmidega ja idamaiste meloodiatega. Kultuuri mõttes on see migratsioon ja integratsioon, mis minu arvates meid väga hästi arendab ja rikastab,“ ütles lavastuse helilooja ja peaprodutsent Aleksandr Žedeljov.
„Viimasel ajal märkan, et aina rohkem häirivad meid identiteediküsimused. Miks on identiteet nii tähtis? Tahame olla teistest erinevad, olla omamoodi ja erilised, aga seejuures identifitseerime ennast mingisuguse grupiga, sest tahame olla kõigiga koos. Ühest küljest annavad Euroopa avatud piirid palju uusi võimalusi, teisest küljest aga paratamatult provotseeritakse identiteedikriisi. Kaitstakse oma mentaalset territooriumi ja seejuures segatakse teisi. Kus on see vabaduse piir, mille taga on teise inimese vabadus? Kas on mõned üldised kriteeriumid selle probleemi mõistmiseks?“ küsis lavastaja Artjom Garejev.
„Idemis“ osaleb keelpilliorkester koos helilooja Aleksandr Žedeljoviga ning näitlejad Kristiina Hortsensia Port, Kristo Viiding, Jekaterina Kordas, Tatjana Kosmõnina, Sergej Furmanjuk ja Natalja Dõmtšenko.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht