Ideekonkurss ootab filmitootjatelt ettepanekuid uuteks portreefilmideks

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga ootab filmitootjatelt uute portreefilmide ideid.

Konkursi eesmärk on luua laiale vaatajaskonnale mõeldud uusi dokumentaalfilme, mis portreteerivad Eesti silmapaistvaid kultuuriloojaid, teadlasi, sportlasi, ühiskonnaelu mõtestajad. Projekt soovib väärtustada eelkõige neid, kelle looming või tegevus on jätnud Eesti ühiskonda tunnetatava jälje ning kelle saavutusi omas valdkonnas võib lugeda märgilisteks. Ootame konkursile ideid, mis kaardistaks peategelase olulisust Eesti kultuuriruumis ja ühiskonnas laiemalt, kuid jälgiks samas filmiloona tema arengujärgus olevaid tegemisi, on need siis elulised või loominguga seotud. Portreteerida võib ka meie hulgast lahkunud heeroseid.

ETV peatoimetaja Marje Tõemäe sõnul on eelmised ideekorjed pakkunud mitmekesise ning inspireeriva valiku ning sündinud on väljapaistvad portreefilmid Dolores Hoffmannist, Kalju Komissarovist, Tõnu Kõrvitsast, Vello Salost, Peep Puksist jt. „Erinevate autorite pilk toob lisaks portreteeritavate elu ja loomingu kaardistamisele kaasa erilise lähenemisnurga, mis aitab neid inimestena paremini tundma õppida,“ lisas Tõemäe. Konkursil välja valitud filmid jõuavad ekraanile 2021. aastal.

Eesti Filmi Instituudi eksperdi Filipp Kruusvalli hinnangul on meie kultuuri- kui ka mõtteloo seisukohalt oluline jäädvustada Eesti suurkujude elu ja olemust, aga kaudsemalt ka valdkonda, milles nad tegutsevad. „Portreefilm võimaldab silmapaistvate inimeste lugudele läheneda laiahaardeliselt ning esile tuua tasandeid ja tahke, mis avanevad kõige paremini läbi audiovisuaalse meediumi,“ usub Kruusvall.

Konkursil võivad kandideerida kõik Eestis asutatud juriidilised isikud, kelle põhitegevusala on filmide tootmine. Esitada tuleb järgmised dokumendid:
– peategelase valik ning põhjendus (1 lk)
– režissööri suhe portreteeritavasse (1 lk)
– filmi teema, kontseptsioon ja visuaalne nägemus (1-2 lk)
– stsenaarne plaan ehk treatment (3-5 lk)
– tootmise eelarve
– režissööri ja produtsendi CV
– projekti võimalik loominguline meeskond (operaator, monteerija, helilooja, toimetaja jne)
– peategelase või tema esindaja kirjalik nõusolek filmis osalemiseks

Ideid hindab ERR-i, EFI ja Kultuurkapitali esindajatest ning ühest sõltumatust kultuurivaldkonna eksperdist koosnev žürii. Arvesse võetakse nii valmiva filmi ideed, sisu kui ka teostatavust. Žürii valib välja kuni viis ideed.

Dokumentaalfilmide tootmist rahastavad Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Ühele filmile eraldatav toetus on kokku maksimaalselt 30 000 eurot.

Portreefilmi pikkus on 55-58 minutit ja tootmine toimub ajavahemikus jaanuar – detsember 2020. Uusi filme esitletakse esmalt kinos ning seejärel jõuavad need 2021. aasta jooksul ETV ekraanile.

Ideede esitamise tähtaeg ja koht: 14. oktoober 2019, portreefilm@err.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht