Holger Looduse Avalik Ülesvõte Tartu Kunstimajas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tartu Kunstimajas toimub reedel, 24. märtsil kell 17.30 Holger Looduse Avalik Ülesvõte.
Tartu Kunstimaja väikeses saalis avatud Holger Looduse isikunäituse „Volüüm. Imaginaarne kontsert seitsmele aurikule” raames toimub Kunstimaja Avaliku Ülesvõtte sarja esimese üritusena vestlus kunstnikuga. Vestlust juhib Kunstimaja galerist Indrek Grigor, kes on varasemalt kirjuta-nud eessõna ka Looduse kataloogile „2150. Portraits / Dolly”. Avaliku Ülesvõttena valminud vi-deo leiab endale alalise säilituskoha Tartu Kunstimaja Youtube’i kanalil.
Holger Looduse värske maaliseeria „Volüüm. Imaginaarne kontsert seitsmele aurikule” tegeleb kunstniku sõnul modernismi sünni lahtimõtestamisega. Aurumasin, käesoleva näituse keskne fi-guur, näib küll abstraktsem ja vähem jutustav kui kunstniku senised maaliseeriad, mis on pajata-nud nii tuleviku inimestest, koeraga jalutamisest kui puhkusele sõitmisest. Ent tuleb tõdeda, et kui esialgu leidsid kineetilised objektid tee maalikunstniku töövahendite arsenali, siis nüüdseks on nad hiilivalt asunud okupeerima ka maalide sisu. Kummastav on aga sealjuures asjaolu, et maalide jutustavus ja ennekõike filmilikkus, mille läbi Loodust tuntakse, on seeläbi veelgi kasvanud.
Näitus on avatud 2. aprillini.
Holger Loodus (snd 1970) lõpetas 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja restauree-rimise osakonna, täiendas end 2011. aastal Karlsruhe Disainiülikooli meediakunsti osakonnas ja lõpetas 2012. aastal Eesti Kunstiakadeemia magistriõppe maali erialal. 2012. aastal pälvis Holger Loodus isiknäitusega „2150. Portreed” Draakoni galeriis Noore Kunstniku preemia. Lisaks Tallin-nale on Loodus esinenud Berliinis ning osalenud grupinäitustel Tallinna Kunstihoones ja Kumus.

www.kunstimaja.ee
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht