Hõimupäevade suurkontsert toimub pühapäeval ERMis

Peaesineja Katarina Barruk

Erakogu

Oktoober on hõimukuu. Hõimupäevade suur kontsert ERMis toimub 16. oktoobril kell 15. 
Hõimupäevadel on alati kokku saanud eri maades elavad soome-ugri rahvad. Praegusel ajal,
 kui ühel ja teisel pool piiri elatakse erinevates maailmades ja päriselt kohtumine on võimatu, hoiame taas suhteid pigem kirja teel. 

Kontserdi korraldajad ütlevad kontserdi taustaks: „Meiegi kirjutame oma kontserdiga kirja, nii nagu karupeiedel kirjutatakse kiri taevajumal Num Torumile. Me kirjutame kaugel elavatele sõpradele-sugulastele ja räägime pisikestest asjadest, mis meid kõigest hoolimata siin- ja sealpool ühendavad ja seovad.“

Kontserdi kui ühise kirja lavastab Anne Türnpu, kujundab kunstnik Epp Kubu.

Publiku ette astuvad Haanja Laulu ja Mängu Selts, Väike Hellero, Tartu maride ansambel Mari Kumõl, udmurdi ansambel Jumšan Gur, vadja Maaväči, ingerisoome Röntyskä, udmurdi-eesti ansambel Ar-God, mari laulja Anna Makeev ja kandlemängija Sakiko Ishii, noorteansambel Kännu Peal Käbi. Kaugemateks külalisteks on seekord Ventspilsi liivi ansambel Kāndla, ungari ansambel Korinda ning Ume saami muusik Katarina Barruk, kelle etteaste koosneb traditsioonilistest joigudest. Üle Euroopa tuuritanud ja sel kevadel ka Tallinn Music Weeki Fenno-Ugria õhtul esinenud Barruk on oma laulude ja heliloomingu eest pälvinud Rootsi ühe olulisema kultuuriauhinna Skaps Kulturbärarpris. Tema selge ja võimas hääl koos jäägitu lavalolekuga loob sügavalt puudutava, ent väga jõulise atmosfääri. See on raevukas ja samas maalähedane segu popmuusikast, traditsioonilisest joiust ning improvisatsioonilistest elementidest.

Pilet 5 eurot kohapeal. Toetajapilet 10 ja 15 eurot.

Kontserdi korraldaja: MTÜ Fenno-Ugria Asutus  www.fennougria.ee

Hõimupäevade kogu programm:
https://fennougria.ee/sundmused/hoimupaevad/hoimupaevad-2022/

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht