HELIjaKEEL. Roždestvenskaja kolõbelnaja

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

HELIjaKEEL. Roždestvenskaja kolõbelnaja
Galina Grigorjeva, John Tavener ja Arvo Pärt Mõtisklusi õigeusust
12.01.2020 kell 19 Rootsi-Mihkli kirik, Tallinn

Sarja HELIjaKEEL 2019-2020 hooaja kolmandal kontserdil jaanuaris 2020 kuuleme muusikat heliloojatelt Arvo Pärt, John Tavener ja Galina Grigorjeva, kes kõik on lähedalt seotud õigeusuga. Kontsert toimub vahetult pärast õigeusu jõulupühi.

Käesoleva hooaja kontsertidele lisandub vestlusring koostöös Eesti Akadeemilise Usundiloo seltsiga, mille liikmeskonna moodustavad enam kui poolsada Eestis akadeemilise religiooniuurimisega tegele vat teadlast ja spetsialisti (www.eaus.ee <http://www.eaus.ee/> ). Seltsi akadeemiline tugi tagab vestlusringide liikmeskonna mitmekesisuse ja pädevuse religioonivallas. Vestlusringe juhib EAUSi president Madis Arukask.

Kontserdil kõlab eesti heliloojate Arvo Pärdi ja Galina Grigorjeva ning inglise helilooja John Taveneri muusika. Kõigil kolmel heliloojal on isiklik side õigeusuga, mis kajastub nende loomingus.

Galina Grigorjeva teosed „Aaria” (uue versiooni esiettekanne!) ja „Viimane märk” põhinevad nunn-poeedi Jelizaveta Kuzmina-Karavajeva tekstidele. Arvo Pärdi teose „Pari intervallo” moto on Uuest Testamendist Pauluse kirjast roomlastele: „Kui me elame, siis elame Issandale, ja kui me sureme, siis sureme Issandale.“ „Jõuluhällilaulu“ tekst pärineb Luuka evangeeliumist. John Taveneri laul “The Lamb” („Tall“) on loodud inglise poeedi William Blake’i samanimelisele luuletusele. Teose esiettekanne toimus Cambridges, jõuluõhtul 1982.

Esitajad: Jaanika Kuusik (sopran), Iris Oja (metsosopran), Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver), Tähe-Lee Liiv (klaver)

Vestlusring: Madis Arukask (vestlusringi juht), Galina Grigorjeva, Sakarias Jaan Leppik, Valeri Petrov, Andreas Kalkun.

Rohkem infot:

https://www.facebook.com/events/602779180538513/?active_tab=about

http://kammermuusikud.ee/helijakeel-2019-2020-3/

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht