Hansel Tai näitus alates 5. juulist A-galerii Seifis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Hansel Tai
„Alasti jadeiit“
05.07.–05.08.2019
A-galerii Seifis

Hansel Tai näitus „Alasti jadeiit“ võtab ette püha materjali: jadeiidi. Jadeiiti peetakse ülimaks täiuslikkuse ja puhtuse sümboliks, see on kõrgelt hinnatud tänu oma poolläbipaistvale kumale ning tihti kaunistatakse sellega keerukaid mütoloogilisi ja religioosseid kujusid.
Hansel Tai uurimistöö keskmes on LGBTQ+ kultuur noorte aasialaste seas üle maailma. Seda tehes seab ta traditsioonilised sümbolid küsimärgi alla. Tai ripatseid, mida on vormiliselt vähendatud ja abstraheeritud, läbistavad rasked kangikujulised rõngad. Selle kujutisega, mis on mitmel tasandil kujuteldamatu nende jaoks, kes on traditsioonilise jadeiidikunstiga tuttavad, alistab Tai jadeiidi pühaduse, eesmärgiga tekitada vaatajas sügav emotsioon.
Selles töös tõlgib ja õõnestab Tai oma normidest üleastuva ja kummastava tegevusega traditsioonilist sümbolismi, torgates keharõngad läbi kivi – tegevus, mis tundub peaaegu võimatu.
See on Hansel Tai esimene näitus A-galeriis ning ta esitleb oma tuntud jadeiiditööde näitust. Hiinas veedetud lapsepõlv ja saadud haridus ning hilisem kokkupuude Eesti Kunstiakadeemia väga selgelt esteetiliste töömeetoditega on teda vaevu mõjutanud. Sel isikunäitusel ühendab ta nende kahe maailma parimad omadused ning loob täpsuse ja pühendumusega töid, kus materjalid ja tehnikad on vahendid kindla eesmärgi saavutamiseks.

Hansel Tai on Hiina kunstnik ja disainer, kes töötab ja elab Eestis.
Oma töös keskendub ta internetijärgsele ajastule, kus loomulikkust varjutab kehakultus ning kus deformatsioon, subkultuursed märgid, läikiv metall ja digitaalne voodoo kujunevad fetišiobjektideks.
2016. aastal lõpetas ta Pekingi kunstiakadeemia (Central Academy of Fine Arts), kus ta õppis ehtekunsti. Kunstihariduse alal on ta end täiendanud ka Eesti Kunstiakadeemias Tallinnas ning Gerrit Rietveldi akadeemias Amsterdamis. 2019. aastal omandas ta magistrikraadi. Ta on korraldanud näitusi Hollandis, Saksamaal, Prantsusmaal, USAs ja veel mitmes riigis.

Näituse avamisüritus toimub 11. juulil kell 18.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht