Galeriis Noorus avatakse näitus TEEKOND

Galeriis Noorus avatav näitus TEEKOND esitleb momente Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) loomise ideest kuni tänaseni. Näitus on üles ehitatud TKK 15 aasta AJAJOONENA, mille taustal on eksponeeritud nende aastate jooksul valminud MÄRGILISI töid. Tegemist ei ole üliõpilastööde paremiku ülevaatenäitusega, vaid muutusi ning säravaid ja argiseid hetki tutvustava TEEKONNAGA.

Ajajoon teeb esimese peatuse 1990-ndate aastate alguses, mil Tartu Kunstikooli direktorina alustas tööd Krista Roosi, kes tõi endaga kaasa unistuse kõrgkooli taastamisest. Esimesel kümnendil on Tartu Kunstikooli ja TKK lugu omavahel tihedalt põimunud, sest luuakse uued erialad, mis saavad aluseks ka kõrgkoolile. Sellesse perioodi mahub kooli kolimine praegusesse asukohta Karlovas, endiste tehasehoonete renoveerimine õppehooneteks ja nende avamine, õppekavade täiustamine ning mitmed püüded kõrghariduse taastamiseks. Samuti loodi kontakte partnerkoolidega välismaal, tehti koostööd Soome õppeasutustega ning toimus Eesti-Soome haridusministeeriumide ühisprojekt rakenduslike kõrgkoolide loomiseks Eestis. 1999. aasta mais tegi selleaegne haridusminister Tõnis Lukas otsuse kooli reorganiseerimiseks rakenduslikuks kõrgkooliks.

TKK alustas kõrgkoolina tegevust 1. augustil 2000 ning 2001 valiti esimeseks rektoriks Ants Juske. 2004 täitis rektori kohuseid Erika Pedak ja 2005 alustas tööd kooli tänane rektor Vallo Nuust.

Tartu Kõrgema Kunstikooli TEEKOND on saanud nähtavaks, kooli vilistlased on tuntud ja hinnatud ning paljud neist on ka rahvusvaheliselt tegusad.
Kõrgkooli on tänaseks lõpetanud 15 lendu ning välja on antud 718 diplomit.

Aastate jooksul on TKK arengule kaasa aidanud paljud inimesed – praegused ja endised õppejõud, töötajad ning toetajad erinevatelt elualadelt. Avatav näitus on tänuavaldus ja kummardus kõigile neile, kes on andnud oma panuse sellesse, et TEEKOND oleks võimalik.

Näituse avamine toimub TKK galeriis Noorus teisipäeval, 1. septembril kell 16.00. Ühtlasi tervitatakse näituse avamisel TKKs õpinguid alustavaid üliõpilasi.
Näitust täiendab osakondade arengut tutvustav juubelitrükis, mida esitletakse samuti galeriis Noorus reedel, 18. septembril kell 16.00.

Näituse kuraatortoimkond ja kujundus: Aet Ollisaar ja Madis Liplap. Graafiline kujundus: Maarika Martins.

Galerii Noorus asub Tartus Riia 11 ning on avatud T-L kl 11-18. Näituste külastamine on tasuta.

TEEKOND. Tartu Kõrgem Kunstikool 15
2.-19. september
Avamine 1. sept kl 16
Trükise esitlus 18. sept kl 16
Galeriis Noorus

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht