Fotonäitus „Jahtlaev „Standart“ ja viimase Vene keisri perekond“ vene muuseumis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tallinna vene muuseumis Pikka 29a on alates 4. maist avatud fotonäitus „Jahtlaev „Standart“ ja viimase Vene keisri perekond“

Tallinna vene muuseumis avatakse väga emotsionaalne ja keisriperekonnast tavatult intiimseid, inimlikult lähedasi fotosid tutvustav näitus, mis on koostatud, mälestamaks 100 aasta möödumist viimase Vene keisri perekonna hukkamisest ja keiser Nikolai II 150. sünniaastapäeva puhul.
Näitus „Jahtlaev Standart ja viimase Vene keisri perekond“ (ROSFOTO, Peterburi) põhineb mälestustel ja aastatel 1906−1916 jahil teeninud II järgu kapteni N. V. Sablini fotoarhiivil. Enamiku fotode autoriks on Vene impeeriumi viimase keisri piltnik A. K. Jagelski, kellele kuulus ka õigus keiserliku perekonna filmimiseks. Näituse põhiosa moodustavad jahiga seotud fotod ja ainulaadne filmikroonika.
Näitust täiendavad Eesti mäluasutustes leiduvad materjalid ning väljavõtted Tallinna ajalehtedest, kus kajastati rohkelt keiser Nikolai II visiiti ning jahtlaeval „Standart“ toimunud kohtumisi Prantsusmaa ja Saksamaa valitsejatega.
Jahtlaeva pardal tehtud fotod on vähetuntud, kajastades keiserliku perekonna isikliku elu. Kuna pildid olid mõeldud isiklikuks kasutamiseks, on neis tunda siirust ja otsekohesust.

Näituseprojektis osalesid:
ROSFOTO, Venemaa Riiklik Sõjamerelaevastiku Arhiiv, Venemaa Riiklik Kino- ja fotodokumentide Arhiiv, Tallinna Linnamuuseumi filiaal Tallinna vene muuseum.

Näituse avamisel on võimalik esitada küsimusi projektis osalenud partnerite esindajaile ning tutvuda ka ROSFOTO tegevusega näituse ja restaureerimise keskusena, rahvusvaheliste projektide ning kaasaegse fotokunsti keskusena.
Näitust tulevad Peterburist avama ROSFOTO peadirektor, Venemaa ICOMi juhatuse liige Zahar Kolovskij, ROSFOTO näituste projektide direktor Anna Maksimova, samuti projektiga tegelenud Anna Golubeva ja Olesja Islamova.

Näitus on Tallinna Linnamuuseumi filiaalis, Tallinna vene muuseumis avatud 30. juunini.

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht