Filmimuuseumi eriprogramm on pühendatud Eesti filmi suurkuju Leida Laiuse 95. sünniaastapäevale

Filmi “Libahunt” plakat. Kunstnik Siima Škop. Filmiarhiivi kogu

25. märtsil toimub Filmimuuseumis Laiuse filmi “Libahunt” (1968) erilinastus, kus filmi loojast ja loomeprotsessist kõnelevad Tiina ja Mari osatäitjad Ene Rämmeld ja Malle Klaassen.

26. märtsil on Eesti armastatuima naisrežissööri Leida Laiuse 95. sünniaastapäev. Laius kindlustas oma koha filmiajaloos eesti kirjandusklassikale põhinevate filmidega “Mäeküla piimamees” (1965), “Libahunt” (1968), “Ukuaru” (1973),

“Kõrboja peremees” (1979). 1980ndatel aastatel valmis noorte seas kultusfilmiks kujunenud “Naerata ometi” (1985, koos Arvo Ihoga). Mängufilmidest kuulub Laiuse filmograafiasse veel lühifilm “Õhtust hommikuni” (1962) ja viimaseks

mängufilmiks jäänud draama “Varastatud kohtumine” (1988). Loomingus oli Laiuse jaoks kesksel kohal naiseks olemine, naise osa kodus ja ühiskonnas.

Laius lavastas 7 mängufilmi ja 5 dokumentaalfilmi; lisaks sellele oli ta 1962–1966 enam kui 30 mängu- ja aimefilmi dublaaži režissöör.

Leida Laiuse drama “Libahunt” August Kitzbergi samanimelise näidendi ainetel jutustab loo armastusest, mis pärisorjusaegses külas põrkub ebausu, armukadeduse ja orjameelsusega.

Eriprogramm algab kell 14.00 Kahe peaosatäitja Ene Rämmeldi ja Malle Klaasseni meenutustega. Järgneb filmilinastus (filmi kestus 70 minutit).

Eriprogramm ja muuseumikülastus 25. märtsil – 1€.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht