“Excuse me, but your hypermobility is kinda in my way” EKA G fuajee galeriis

Neljapäeval, 5. oktoobril kell 18 avavad Eesti Kunstiakadeemia urbanistika õppetooli I aasta magistrandid EKA G fuajee galeriis mitte-näituse.
M. Smachka Kojak, Homo Hypermobilus, on nende kohandatud pseudonüüm uurimaks linnas liikumisega seotud teemasid uuel platvormil. Kes ja kuidas linnas liikleb? Kellel on õigus sekkuda ja suunata?
Kuidas uurida, esitleda ja paljastada geomeetriat, mis seda kõike rõhutab: kvartalid, majad ja muu igapäevane? Kas need  on oma loomult pelgalt füüsilised või ka sotsiaalsed, poliitilised ning ajaloolised?
Grupp on teadlikult otsustanud mitte luua näitust kui sellist.
Eesti Kunstiakadeemia peahoone fuajeed on vaid kergelt liigendatud.
Muudetud ruumi saab kasutada seni kogetud ja loodud tööde eksponeerimiseks kui ka selle vajalikkuse ja asjakohasuse tõstatamiseks. Ruum võimaldab pinnale kerkivaid küsimusi konstruktiivselt ja avatult lahata. Samuti uurida linnaga seonduvate probleemide sotsiaalse, kultuurilise ja poliitilise tausta rolli urbanistika kursuse ja üleüldiselt Kunstiakadeemia kontekstis.
Stuudios “Kunst ja linn” osalesid: Amene Salemi, Antonin Brinda, Anumita Goswami, Catherine Helen Corbet, Hien Quy Huynh, Hoi Yee Cheung, Jennifer Jackson, Kristiine Špongolts, Ksenia Taigacheva, Mathilde Dracip, Oskar Broager Öhrling, Sean Tyler.
Stuudiot juhendas Mattias Malk.
Näitus jääb avatuks 14. oktoobrini. EKA G fuajee galerii on avatud esmaspäevast reedeni 9:00-21:00.

Info facebookis:
https://www.facebook.com/events/525653527775576/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht