Evald Okase Muuseumis Haapsalus avatakse kaks näitust

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Laupäeval, 18. augustil kell 16.00 avatakse Evald Okase Muuseumis Haapsalus 2 näitust.

„Kolm Järve“. Elo-Reet, Eduard ja Martin Järv. Näitus sarjast „Kunstnike perekonnad“.

Nahakunstnik Elo-Reet Järv (sünd.1939) on Järvedest tuntuim. Ta on teinud esemeid traditsioonilistes nahkehistöö žanrites – köiteid, karpe – , ent tunnustuse on talle toonud ainulaadsed nahkskulptuurid. Vahel looduslähedasemad, vahel maailma asjadest ja oludest inspireeritud, sageli fantastilised objektid elavad oma müstilist elu, puudutavad midagi alateadvuses, ühtlasi demonstreerides materjali üllatavaid võimalusi. E.Järve maailm avanes viimati 2012.a. Tarbekunsti ja Disainimuuseumis toimunud näitusel sarjast „Klassikud“. 2013.a. sai ta teistkordselt Kristjan Raua nimelise aastapreemia. Tema isa, raamatugraafik Eduard Järve (1899-1941)näitustest Kristjan Raua Majamuuseumis ja Rahvusraamatukogus on möödas enam kui 20 aastat. Kindlasti vääriks värskendamist ettekujutus ühe 1920.-30.aastate viljakama raamatugraafiku ja ksülograafi , selle kõrval ka metallehistööde kavandaja loominguga. Tema illustreeritud on suur osa tolleaegsest rahvusromantilisest ajalooainelisest kirjandusest, aga ka Albert Kivikase romaan „Nimed marmortahvlil“. Eduard Järve isa Martin Järv (1853-1919) asus 1872.a. Peterburi ja sai kunstihariduse sealses Kunstide Edendamise Seltsi koolis, nagu hiljem tema poegki. M.Järve akvarellid 19-20.sajandi vahetusest, võluvad oma lihtsuses, jäid üldsusele tundmatuks kuni 1993.a. näituseni Tallinna galeriis Põlendruum. Neid kolme nii erinevat kunstnikku, kelle looming peegeldab niisama erinevaid ajajärke, seob mingi puhtakõlaline idealism.

Näitusel on 32 Elo Järve tööd aastatest 1974-2010, 58 Eduard Järve tööd aastatest 1934-41 ja 18 Martin Järve tööd ajavahemikust 1888-1910 – Elo Järve kogust, Eesti Tarbekunsti ja Disainimuuseumist ja Eesti Kunstimuuseumist.
Näituse kuraatorid on Anne Tiivel (Elo Järv) ja Mai Levin (Eduard ja Martin Järv).

Näitust on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Näitust saab külastada kuni 9. septembrini.

Anne Metsis isiknäitus „Veenused & Beach Babed”

Moejoonistused ja installatsioon

Näitus koosneb moejoonistuste installatsioonist. Üdini NAISELIK näitus toob välja autori vaated naiseks olemisele ja naiselikkusele, mis on teda saatnud oma erialal moekunstnikuna ja laiemas plaanis kogu elu jooksul.
Näitust saab külastada kuni 9. septembrini.

Muuseumi suvine kunstiprogramm kestab 9. septembrini. Sel perioodil toob muuseum Haapsalu kultuuriellu Evald Okase loomingu kõrval mitmeid põnevaid näituseid ning pakub kunstikursustel osalemise võimalust lastele ja täiskasvanutele.

Evald Okase Muuseum Haapsalus jääb avatuks 9. septembrini T-P kell 12-18

Tutvu muuseumi suvise programmiga SIIN:
http://www.evaldokasemuuseum.ee/naitused/2018.html

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht