Euroopa kultuuriväljaanded: kvaliteetmeedia võltsuudiste ja uduketramise ajastul

Euroopa kultuuriväljaannete võrgustik Eurozine, kultuuriajakiri Vikerkaar, Tartu ülikooli ühiskonnateaduste instituut ja sihtasutus Kultuurileht korraldavad käesoleval aastal 20.–22. oktoobrini Tartus järjekorras 28. kultuuriväljaannete kokkusaamise. 100 kultuuriajakirjanikku ja meediaprofessionaali osalevad kolmel päeval avalikes aruteludes, kus räägitakse tehnoloogia mõjust demokraatiale, tõejärgsusele ja valeuudistele.

Kohtumise peaesineja on internetianalüütik Vladan Joler, tema loengule järgnevad paneelarutelud ning praktilised töötoad ühismeedia ja avaldamise teemal, millest võtavad osa eksperdid üle Euroopa.

Digitaalrevolutsioon on mõjunud laastavalt ajakirjandustööstusele ning esitanud ootamatu väljakutse demokraatiale tervikuna. Levivad võltsuudised ja valeinformatsioon. Ühismeedia platvormid ja andmete levitamine on muutunud poliitkampaaniate lahutamatuks osa. See kõik avaldab mõju demokraatiale.

Vastukaaluks ohtudele pakuvad arengud digitaalmaailmas ka uusi võimalusi kodanike tõhusamaks kaasamiseks ning meediaväljaannete, ka nende, mis kuuluvad Eurozine võrgustikku, omavaheliseks koostööks.

Millised on demokraatia plussid ja miinused uuel digiajastul? Kas tehnoloogia on ravim ühiskonna terviseriketele? Milline on kultuuriajakirjanduse roll ühiskonnas? Eurozine võrgustiku kokkusaamisel arutatakse just neid ja teisigi küsimusi teoreetiliste ja praktiliste näidete kaudu.

Kokkusaamist toetavad Euroopa Liit (Loov Euroopa), Rahvuslik Demokraatia Sihtkapital (National Endowment for Democracy), Avatud ühiskonna Euroopa algatus (Open Society Initiative for Europe), Eesti kultuurkapital ja Tartu linn.

Meediakontakt Eestis:
Ragne Kõuts, Ragne.Kouts@ut.ee

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht