Estonian Literary Magazine’i sügisnumber saabus koos uue rubriigi ja kodulehega

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Ajakirja Estonian Literary Magazine sügisnumbris arutleb Vahur Afanasjev inimese koha üle maailmas ja räägib Peipsiveere elust, Viivi Luik selgitab, miks oleks hea Eestist ära käia, Hasso Krull süveneb Aare Pilve pilvede poeetikasse ja Maarja Kangro analüüsib auhinnakultuse olemust. ELMis on ka uus rubriik „Täiuslik päev“, mille avaloo autor on Eva Koff.

Eesti Instituudi ingliskeelne kirjandusajakiri jõuab Eesti kirjandust tutvustama nii Göteborgi, Frankfurdi ja Turu raamatumessidele kui ka kõigi teiste soovijate lugemislauale. Lisaks on ajakirja võimalik nüüd lugeda värskelt veebilehelt elm.estinst.ee.

„Uuestisünd, ülestõusmine, nirvaana – religioon pakub palju võimalusi uskuda, et on midagi suuremat, kaunimat, puhtamat kui inimene. Midagi väljaspool ajalikku elu ja inimmõistust, mille poole ometigi saab liikuda, hästi pingutades ehk kohalegi jõuda. Aga kõige olulisem on inimene[…]Mul on üks elu ja üks surm. See mõte on ränk, ent seda selgem on, kui palju peab endast ja teistest hoolima,“ sõnab Vahur Afanasjev Holger Kaintsile antud intervjuus.

Inimese olulisusest kõneleb ka Viivi Luik vestluses Aija Sakovaga: „Üks asi, mida inimene teada saab, kui ta on mujal elanud, on see, et järsku saab selgeks, et igas maailma punktis võib olla inimene, ükskõik mis nahavärviga või ükskõik mis soost või ükskõik mis konfessioonist, kellest võib ühel päeval sõltuda sinu elu.“

Lisaks meenutab Adam Cullen kevadist Londonis toimunud EstLitFesti, Kadri Hinrikus kõneleb laste omailmast ja olemasoleva üle rõõmustamisest ja Mihkel Seeder annab ülevaate uuemast Eesti draamakirjandusest. Lõpetuseks ikka raamatututvustused.

Eestis võib ELMi leida suurematest raamatukogudest ja raamatupoodidest, Tartus Krisostomuse raamatupoest (Raekoja plats 11), Tallinnas raamatupoest Puänt (Telliskivi 60a/1) ja Eesti Instituudi kontorist (Suur-Karja 14).

Ajakirja toimetaja on Berit Kaschan.

Ajakirja info veebis: elm.estinst.ee, https://www.facebook.com/estlitmag/, https://estinst.ee/valjaanded/ajakirjad/.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht