Esimeseks Eesti kuraatoriks ISCP residentuuriprogrammi New Yorgis valiti Rael Artel

Rael_Artel

Rael Artel, foto: Taavi Piibemann

Arenduskeskuse korraldatud avaliku konkursi tulemused kahekuuliseks residentuuriks New Yorgis on selgunud. Rahvusvaheline žürii, kuhu kuulusid kaasaegse kunsti institutsioonide kuraatoritest esindajad koosseisus Kari Conte (ISCP), Jessamyn Fiore (Jean-Paul Najari Kaasaegse Kunsti Fond / Dubai), Luigi Fassi (Artissima / Torino), Niels Van Tomme (Bukaresti biennaal) ja Karin Laansoo (EKKAK) valis häälteenamusega konkursi võitjaks Tartu Kunstimuuseumi direktori Rael Arteli.

Žürii hindas Rael Arteli taotluse puhul eriti pikaajalise rahvusvahelise kogemusega kuraatori tööd Tartu Kunstimuuseumis tipptasemel näituseprogrammi koostamisel ning institutsiooni ümberpositsioneerimisel Eesti kunstimaastikul. Rael Arteli residentuur ISCPs keskendub nii kuratoorsele uurimistööle kui kohtumistele New Yorgi kunstiinstitutsioonide esindajatega. Lisaks on residentuuri osaks näituse kureerimine ISCP iga-aastasel Avatud Stuudiote üritusel novembris, mis on muutunud oluliseks sündmuseks New Yorgi kultuuriprogrammis.

ISCP on  New Yorgi tunnustatuim residentuuriprogramm, mis toetab kunstnike ja kuraatorite loomingulist arengut ning riikidevahelist koostööd. 1994.
aastal asutatud mittetulunduslik organisatsioon on 20 aasta jooksul vastu võtnud 1900 residenti 62 riigist, teiste hulgas sellised tuntud nimed nagu Miguel Amado, kes kureeris Portugali paviljoni 2013. aasta Veneetsia biennaalil ning Performa biennaali Norra paviljoni kuraator Randi Grov Berger. ISCP asub endises tehasehoones Brooklynis ning kunstikeskusesse kuulub 35 ateljeed, 2 galeriid ja projektiruum.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht