Esietendub rühmituse dream dancers tantsulavastus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

11. juunil esietendub Eesti Tantsuagentuuri teatrisaalis kunstnike rühmituse dream dancers (unistavad tantsijad) tantsulavastus „THE PROCESS OF UNCLENCHING A FIST“, mis kutsub ühisesse aegruumi, et mõtiskleda liikumise kõverpeegli vahendusel nüüdisaja inimese seisundi üle ning luua võimalikkuse saar uutmoodi olemisteks ja soovunelmate täitumiseks.
On neli unistavat tantsijad, on hõbedane väli, on võimalus. Õhus on küsimused loodava reaalsuse olemusest ja kasulikkusest – kuidas suhestub indiviid suurema võrgustikuga ja vastupidi? Kui sõltumatu ja sõltuv on tants meist endist ja ümbritsevast ilmast? Missugusest tantsust me unistame ja miks? Millele osutab tants oma iseeneslikkuses?
Resident-koreograaf Joanna Kalm võtab lavastuse loomise vajaduse kokku: „Lavastus sündis ühisest soovist anda tantsule kui unistamise viisile n-ö vabad käed, et näha milline on tants kui tänapäevane suhtluskeel, millest ta kõnelema hakkab.“
dream dancers ehk unistavad tantsijad on Christin Taul, Joanna Kalm, Madli Paves ja Rūta Ronja Pakalne, kes on kokku saanud TantsuRUUMi (Eesti Tantsuagentuur) residentuuriprogrammi raames. „THE PROCESS OF UNCLENCHING A FIST“ on koos tantsimise ja unistamise tulem, mille esialgseks sooviks oli anda tantsule kui unistusele võimalus saada reaalsuseks, hoolimata sobilike sõnade nappusest, ideede hägususest, selgete põhjuste puudumisest. Sedavõrd avatud lähtepunkt maandus tõsiselt unelevas ja kerges realistlikus olekus, kus tants oma personaalsuses ja kollektiivsuses hakkab kõnelema poeetilise metafoorina elust ja olemise potentsiaalist.
TantsuRUUM on toetav keskkond ja kohtumispaik tantsu professionaalidele. Tegemist on koostöö- ja arenguplatvormiga, mida viib ellu Eesti Tantsuagentuur koostöös eesti tantsukunstnikega.
Lisaks esietendusele 11. juunil on võimalik lavastust näha 12. ja 13. juunil kell 20 Eesti Tantsuagentuuri teatrisaalis.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht