ERMis mälestatakse etnoloog Ants Viirest konverentsi ja näitustega

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Foto: ERM

Ants Viires (paremal) 1970. aastal informanti küsitlemas.

Foto: ERM

Sel kolmapäeval, 21. novembril algusega kl 11 toimub Eesti Rahva Muuseumis (Muuseumi tee 2, Tartu) etnoloog Ants Viirese 100. sünniaastapäevale pühendatud mälestuspäev, mida täiendavad Viirese abikaasa Evi Tihemetsa ning puukäsitöömeister Meelis Kihulase näitused.

Seitse kümnendit kestnud teadlasetee jooksul ERMis, Tartu Ülikoolis ja Ajaloo Instituudis avaldas Ants Viires teedrajavaid uurimusi paljudest rahvakultuuri valdkondadest puutööndusest usundini ja rahvakunstist toiduajalooni. Ta oli mitme põlvkonna etnoloogide õpetaja ja juhendaja, uurimissuundade algataja, samuti ERMi ja Eesti Vabaõhumuuseumi autoriteetne nõustaja.

Mälestuspäeva konverents Jakob Hurda saalis algusega kl 11 keskendub Viirese teadlaseteele ja pärandile ning mälestusi jagavad Viirese endised kolleegid ja üliõpilased. Konverentsi otseülekannet on võimalik jälgida ERMi Facebooki lehe vahendusel: www.facebook.com/eestirahvamuuseum.

Konverentsil esitletakse ka ERMi 61. aastaraamatut, mis on pühendatud soome-ugri rahvastele. Lisainfo: www.erm.ee/et/news/ilmunud-ermi-61-aastaraamat.

Lisaks avatakse ERMi galeriis (B-sissepääs) Evi Tihemetsa graafikanäitus „Pühendus“, mis on loodud kunstniku kauaaegse abikaasa Ants Viirese mälestuseks. Näitus on tavakülastajatele avatud alates 22. novembrist ning jääb avatuks kuni 7. jaanuarini 2019. Lisainfo: www.erm.ee/et/content/p%C3%BChendus-evi-tihemetsa-graafika.

ERMi raamatukogus (A-sissepääs) on 21.-23. novembrini avatud väljapanek „Ants Viirese kirjavara ERMi kogudes“ ning ERMi rahvakultuuri nõuandekeskuse ruumis on avatud rahvapärase puukäsitöö konkursi näitus „KÜÜP“. Samuti on muuseumi B-fuajees 2. detsembrini avatud puukäsitöömeistri Meelis Kihulase näitus „Puud ja inimesed. Kummardus Ants Viiresele“.

Lisainfo: www.erm.ee/et/content/puud-ja-inimesed-kummardus-ants-viiresele.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht