ERMi hõimuklubis tutvustatakse samojeedi keelte põnevat maailma

Järgmisel teisipäeval, 24. aprillil kl 17.30 on Eesti Rahva Muuseumi hõimuklubis külas Tartu Ülikooli soome-ugri keelte professor Gerson Klumpp, kes kõneleb samojeedi keeltest.

Klumpp räägib sellest, kuidas on viimase paarikümne aasta jooksul arenenud arusaamine samojeedi keelte grammatikast ja nende kirjeldamine. Juttu tuleb ka praegustest suurtest korpusprojektidest, tänu millele on samojeedi keelte andmed kergemini kättesaadavad ka laiemale lingvistide ringkonnale.

Loeng toimub Eesti Rahva Muuseumi Aliise Moora auditooriumis (Muuseumi tee 2, Tartu; A-sissepääs). ERMi hõimuklubis osalemine on tasuta ning kõik huvilised on oodatud kuulama ja kaasa rääkima. Lisainfo ERMi kodulehel ja Facebookis.

Loengusarja „Maailm ja rahvad“ kuuluv ERMi hõimuklubi pöörab tähelepanu meie keelesugulastele Uurali rahvastele ning tutvustab nende eluolu, kultuuri ja keelt nii minevikus kui ka tänapäeval. Kohtume inimestega, kes on soome-ugri teemadega põhjalikumalt kokku puutunud, olgu siis teadusliku poole pealt või isiklikumal tasandil. Ettekandeõhtute juurde kuuluvad vestlusringid ja arutelud. Muuhulgas mõtiskleme ka selle üle, milline on meie endi koht paljurahvuselises soome-ugri maailmas ning kuidas võiks välja näha selle homne päev.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht