ERMi hõimuklubi vaatleb ersa rahvakultuuri naiste pilgu läbi

Teisipäeval, 27. novembril kl 17.30 esineb Eesti Rahva Muuseumi hõimuklubis folklorist ja Eesti-Mordva Seltsi juht Natalia Ermakov (PhD), kes kõneleb ersa rahvakultuurist ning selle minevikust ja kaasajast naiste pilgu läbi.

„Olen kogu oma teadliku elu jooksul puutunud kokku ersade rahvakultuuriga – sealhulgas ka naistega seotud kommete ja uskumustega. Kuigi olen pärimuse kandja ja kuulun kogukonda, tundsin, et minu huvi mõnede teemade vastu teadusliku uurimise eesmärgil osutus kohapeal siiski probleemseks. On teemasid, mis ei ole traditsiooniliselt avalikkusele suunatud,“ ütles Ermakov.

Loengus käsitleb Ermakov nii endisaja kui ka nüüdisaja kombeid, perekonna struktuuri, perekondlike suhete laadi ja usundilisi kujutelmi. Lisaks räägib ta ersade omapärastest uskumustest ja tavadest, mis on osutunud väga elujõulisteks ning säilinud tänapäevani.

Loeng toimub ERMi Aliise Moora auditooriumis (Muuseumi tee 2, Tallinn; A-sissepääs) ja on tasuta.

Lisainfo: www.erm.ee/et/events/ermi-h6imuklubi-ersa-rahvakultuur

Loengusarja „Maailm ja rahvad“ kuuluv ERMi hõimuklubi pöörab tähelepanu meie keelesugulastele Uurali rahvastele ning tutvustab nende eluolu, kultuuri ja keelt nii minevikus kui ka tänapäeval. Kohtume inimestega, kes on soome-ugri teemadega põhjalikumalt kokku puutunud, olgu siis teadusliku poole pealt või isiklikumal tasandil. Ettekandeõhtute juurde kuuluvad vestlusringid ja arutelud. Muuhulgas mõtiskleme ka selle üle, milline on meie endi koht paljurahvuselises soome-ugri maailmas ning kuidas võiks välja näha selle homne päev.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht