Enn Põldroosi näitus ja raamatu esitlus Vabaduse galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Olete oodatud Enn Põldroosi isikunäituse „Pea käib ringi“ avamisele ja raamatu „Circletown“ esitlemisele Vabaduse galeriis reedel, 25. mail kell 17.
Näitus on avatud kuni 13. VI 2018.

Just 85-aastaseks saanud Enn Põldroos kirjutab oma uue näituse ja raamatu kohta:
„Olen püüdnud fikseerida sündmusi iseendas, tundes ka kohe uurijahuvi, kuidas need nägemiskillud seostuvad väljapoole jääva maailmaga. Nii sünnivad pildid, aga ka tekstid. Mis neil vahet! See kõik paneb pea ringi käima, kuid ei kustu lootus, et parimatel hetketel võivad nad ka ehk teed näidata.
Olen pöördunud digivõimaluste poole, nimetades oma pilte digimaalinguteks. Ennast olen nimetanud aga alati maalikunstnikuks. See tähendab, et suhtun oma digitöödesse samasuguse maalilise nõudlikkusega, nagu pintsel käes maalides. Õnneks tänapäeva tehnika võimaldab seda, Kuid võimaldab rohkematki.
Digitöö on piisavalt operatiivne et haarata kiiresti käest libisevaid kujutluspilte. Samas aga pakub küllaga kujundusvõimalusi, mis poleks saavutatav „käsitsi“ töötades. — suuremat täpsust värvi- ja struktuurivalikutes, fotode ja tsitaatide lisamist (tihti minu enda varasematest töödest) – ja ei tea, mida veel. Loodan, et ka uusi mõttekäike.
Nende piltidega kuulub ühte maailma ka üheaegselt publiku ette astuv raamat “Circeltown”. Selles kirjeldan sündmusi, mis tõenäoliselt ei saa teoks kunagi, kuid mille idud peituvad meis endis. Mida me harilikult ei märka, kuid mis võivad teha haiget nii meile kui ka teistele.
Ka kirjutades ma tegelikult maalin, tundes mõnu värvide ja struktuuride rütmist. Nii sõnad kui ka nähtavad kujundid sünnivad ühest ja samast katlast.
Digimaalingutel on minu jaoks veel üks raamatutega ühine võlu – nad on tirazheeritavad, mis lisab demokraatlikkust ja kättesaadavust inimestele.“

Vabaduse galerii
Kirjastus Eesti Keele Sihtasutus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht