„Elavhõbe” Tallinna Kunstihoones käsitleb elu pärast fotograafiat – ehk fotograafilisuse ajastut

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali teine rahvusvaheline grupinäitus avaneb Tallinna Kunstihoones 13. septembril. Näitus „Elavhõbe”, mille on loonud kunstnik Simon Dybbroe Møller ja kuraator Post Brothers, pakub vaatajale võimalust tehnoloogilisest arengust tulenevaid maailma tajumise viise kriitiliselt analüüsida.

„Fotograafial kui materiaalsel protsessil oli küllaltki lühike eluiga, selle algus- ja lõpp-punktideks võiks märkida vastavalt dagerrotüüpia fotoplaatide mürgised elavhõbedaaurud ja arvuti abil loodud T-1000 kujumuutmise stseenid filmis „Terminaator 2”. Nüüd on fotograafia ise elavhõbedasarnaseks saanud. Vedel, muutlik, teisenev ja voogav. Maagiliselt peegeldav ning hakkab ka kergeimast puudutusest tukslema.”
– Esseest „Elavhõbe”, Simon Dybbroe Møller

„Elavhõbe” lähtub Dybbroe Mølleri fotograafiakäsitlusest ning toob selle visuaalse esseena näituseruumi, kaasates nii rahvusvaheliste kunstnike teoseid kui ka leidmaterjali ja salapäraseid esemeid. Näitus uurib, kuidas fotograafia, mille tulemiks on varasemalt olnud eelkõige füüsilised objektid, on praeguseks muutunud viiteliseks. Tegu on abstraktse terminiga, millega asju nimetada, see on osa läätsest, mille kaudu me maailma tajume, mõõdupuu, mida me endaga pidevalt kaasas kanname ja millega kõike võrdleme. Fotograafiast on saanud omamoodi ökoloogiline süsteem või pigem on see loonud tingimused ümbritseva tajumiseks ja arendamiseks.

Näitust saadab Dybbroe Mølleri ja Post Brothersi koostatud linastuste seeria „Lifeblood Film Club”, mis toob vaatajateni keha ja kaamera vahelist suhet lahkavad filmid autoritelt, nagu Stan Brakhage, Kate Craig, Barbara Hammer, Laure Prouvost ja teisted.

„Elavhõbe” – Simon Dybbroe Mølleri visuaalne essee
Kuraator: Post Brothers
Kunstnikud: Thomas Bayrle, Nina Beier, Alexandra Bircken, Georgia Gardner Gray, Edith Karlson, Elke Krystufek, Jochen Lempert, John Miller, Rait Prääts, Heji Shin, Sung Tieu, Sophus Tromholt, Andrew Norman Wilson ja teised.

Näitus avatakse 13. septembril kell 18:00. Kuraatorituur Post Brothersi ja Simon Dybbroe Mølleriga leiab aset laupäeval, 14. septembril kell 14:00, millele järgneb esimene linastus seeriast „Lifeblood Film Club” kell 19:00 Kuku klubis.

„Elavhõbe”
14.09.–17.11.2019
Tallinna Kunstihoone
Vabaduse väljak 8, Tallinn
K–P kell 12:00–19:00
fotokuu.ee
kunstihoone.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht