EKL koostööprojekt Hamiltoni Kunstnike Ühinguga

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

EKL koostööprojekt Hamiltoni Kunstnike ÜhingugaEesti Kunstnike Liit alustas novembris 2017 kunstnike vahetuse pilootprojekti koostöös Hamiltoni Kunstnike Ühinguga (Hamilton Artists Inc), koostöö partner on Eesti Suursaatkond Ottawas Kanadas. Esimese kunstnikuna resideerub Hamiltoni puuvillavabriku loomekeskuses (Cotton Factory) MARKO MÄETAMM. Projekti raames lähetavad Eesti Kunstnike Liit ja Hamilton Artists Inc tulevikus vastastikku kunstnikke resideeruma Hamiltoni, Ontariosse ja Tallinna, soodustades kunstnike enesetäiendamisvõimalusi ja kontaktide vahetamist.

Residentuuri raames toimusid Marko Mäetamme vestlusõhtud Ottawas Enriched Bread Factory’s (http://enrichedbreadartists.com/about.htm) ja Talik Cotton Factory’s ning AHG Annex’is Hamiltonis. Täna kell 19.00 toimub Marko Mäetamme vestlusõhtu Urban Space Gallery’s Torontos (118 James St N Hamilton). Residentuuris olles valmib Marko Mäetammel uus teoste sari „Sit Back and Relax“.

Hamilton Artists Inc http://www.theinc.ca on asutatud 1975. aastal ja selle põhitegevuseks on kunsti populariseerimine, turundus ja näitusetegevuse võimaluste laiendamine. Keskus toetab kunstnike iseorganiseerumist, kunstnike ettevõtlus- ja kuraatoritegevust ning interdistsiplinaarsete projektide ja ettevõtete loomist.

Hamiltoni linnasüdames asuv puuvillavabrik www.CottonFactory.ca  tegutseb aktiivse loomekeskusena, kus tegutsevad loomeettevõtted, ühiskasutuses olevad töökojad ning kus paiknevad kunstnike ateljeed ja lühiajaliselt renditavad bürooruumid loome-tegevusega seotud ettevõtetele. Kogukonna poolt omaks võetud ja aktiivselt külastatav loomekeskus on pidevalt arenev ja kasvav. Enam kui 60 rentnikuga vabrikus tegutsevad igapäevaselt kunstnikud, fotograafid, disainerid ja kuraatorid. Puuvillavabrik on ka populaarne filmi- ja telesaadete tootmisel.

Vaata ka:

http://www.eesti.ca/tuntud-eesti-kunstnik-marko-maetamm-kunstnik-residendina-hamiltonis-eesti-elu/article50440

www.maetamm.net

Arkaadia

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht