Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitus KOLM / värvi / põlvkonda / Eestit

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitus KOLM / värvi / põlvkonda / Eestit

13.12.2018 – 27.01.2019
Vana-Võromaa Kultuurikoda

Näituse avamine 12.12.2018 kell 17.00.
Hiljuti tähistasime meie professionaalse tekstiilikunsti sajandit, nüüd vaatame tagasi Eesti juubeliaastale. Kuidas mõtestada saja-aastast Eestit läbi kolme värvi, mitme põlvkonna oskuste ja tegemiste ning erinevate ajalooliste perioodide?
Tekstiilikunstniku väljendusvahenditeks on värvid ja kujundid, materjalid ja nende peegeldused, pinnafaktuurid ja tehnilised eksperimendid. Sellelt paletilt valib autor endale meelepärased, et jutustada vaatajale oma lugu. Näitusel osalejad on pakkunud näituse teemale KOLM oma autoripositsioonist lähtuva tõlgendusviisi – abstraktse üldistuse või pildikeeles rääkiva jutustuse, töid saadavad autorite tekstid. Väljapanek annab vaatajale võimaluse kogeda Eestimaad läbi erinevate aegade, paikade ja meeleolude, pakkudes nii äratundmisrõõmu kui ootamatuid seoseid ja vastandumisi.
Värvikates teostes ühinevad traditsioonid ja innovaatilisus, mitmed erilised ja hästituntud tehnikad, unikaallooming ja disain. Koos erialaliidu liikmetega osalevad näitusel ka tudengid – uus põlvkond, meie tulevik!
Näitusel osalevad Ehalill Halliste, Sigrid Huik, Mariann Kallas, Heli Kelt, Mari-Triin Kirs, Anneli Kurm, Tiiu Laur, Krista Leesi, Epp Mardi, Merike Männi, Ilme Anu Neemre, Aet Ollisaar, Ingrid Helena Pajo, Ene Pars, Helgi Polli, Ülle Raadik, Tuuli Reinsoo, Ilme Rätsep ja Feliks Sarv, Eve Selisaar, Marielle Sari, Malle-Maria Sild, Heleri Alexandra Sits, Ljudmilla Swarczewskaja, Aune Taamal, Kaire Tali, Triin Talts, Erika Tammpere, Ilja Uhlinov
Näituse kujundab Madis Liplap
Näitust kureerib Eesti Tekstiilikunstnike Liidu juhatus

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht