Eesti Rahva Muuseum ootab kolimiskogemusi

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Rahva Muuseumi suurejoonelise avamispäevani on jäänud vaid 200 päeva, mis ajaloolises tähenduses on kaduvväike hetk. Piisab vaid laskuda argise elu rüppe, kui kauaoodatud sündmus terendab juba ukse taga. Selleks, et ootamine sujuks meeldivalt ja käiks kaasas meie muuseumi kolimisega samas rütmis, kogume rahvalt lugusid nende endi elus aset leidnud kolimisest.
Kolimine on emotsionaalne sündmus ka inimeste argielus, mille järgi mäletatakse mingit perioodi ja juhtumeid täpsemini kui muidu. Enamik inimesi on kolimisega vähemalt korra kokku puutunud, tehes seda ise või aidates sõpradel kolida.
Eesti Rahva Muuseum ootab Teie kolimiskogemusi. Mõelgem küsimustele:
1)      Mida kolimine Teie jaoks tähendab?
2)      Mis on tinginud elukohavahetuse ja kuidas see kulges?
3)      Kuidas Te uut elamispinda ette valmistasite ja mida tegite elu jooksul kogunenud asjadega?
4)      Kuidas olete ennast uues kodus sisse seadnud ja milliseid kombeid olete järginud?
Mida põhjalikumalt ja emotsionaalsemalt te kirjutate, seda väärtuslikum on materjal muuseumi jaoks. Eesti Rahva Muuseum on tänulik ka kolimisteemaliste fotode eest. Paberfotosid ja negatiive on võimalik laenata ka üksnes koopiate tegemiseks.
Töid võib esitada nii elektrooniliselt kui käsikirjaliselt ning osaleda võib ka veebikeskkonnas http://www.erm.ee/et/Osale/Kaastoo/kogumistoo-2016/Voistlused
Võistlusest teeme kokkuvõtteid oktoobris toimuval kirjasaatjate päeval Eesti Rahva Muuseumi uues majas. Parimad tööd saavad auhinnatud rahaliste auhindadega, peapreemia 100 eurot. Lisaks jagatakse eriauhindu.
Võistlusele laekunud tööd jäävad hoiule Eesti Rahva Muuseumi arhiivi ning neid kasutatakse teadustööks ja näituse ettevalmistamisel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht