Eesti Luguteatri etendus „Inimene malelaual“ Ajaloomuuseumi tallihoones

Ajaloomuuseum kutsub kõiki teatrisõpru septembris ja oktoobris Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe tallihoonesse vaatama ainulaadset etendust „Inimene malelaual“.
Meile tundus, et sõjas ei ole inimesel valikuid, õnneks me eksisime. Mis on sõda?  Kas see on ainult häving ja surm või on selles ka elujõud, kohanemine ning loomine? Kuidas hoidsid meie lähedased keset hävingut, reetmist ja surma elujõudu ning usku inimlikkusesse?
Eesti Luguteater esitas endale selle küsimuse ja asus oma isiklikus ajaloos otsima neid kohti, kus lootus võidab lootusetuse. Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi tallihoones toimuval etendusel jagatakse oma isiklikke lugusid sellelt teekonnalt – need on lood ellujäämisest ja rasketest valikutest.
Eesti Luguteater: Priit Ahte, Mari Lipp, Triin Siiner, Aivar Simmermann, Margit Sõrve, Uku Valner, Jaan Väärt
Etenduse kujundus ja valgus: Johanna Mai Vihalemm
Heli: Sven Sosnitski
Projektijuht: Triin Siiner
Etendused toimuvad Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe Tallihoones (Pirita tee 66, Tallinn)  9. septembril, 23. septembril ja 29. septembril ning 6. oktoobril 2015 algusega kell 19.00.
Eesti Luguteater on improvisatsiooniline teater, mille eesmärgiks on kogukonnas läbi lugude rääkimise ja kuulamise mängulise rituaali muutuste käivitamine ja vastastikuse arusaamise toetamine. Luguteater (ing k playback theater)  kasutab teatri vahendeid erinevates projektides, mille eesmärgiks on töötada kogukonna ja sotsiaalse tegelikkusega, tekitades muutust läbi mõistmise ja arusaamise.
Maarjamäe lossi Tallihoones on avatud Eesti Ajaloomuuseumi näitus „Riik malelaual. Saksa okupatsioon Eestis 1941–1944“. Pool tundi enne etenduse algust, kell 18.30-19.00 on võimalik näitusega tutvuda.
Etendus kestab 90 minutit ja on ilma vaheajata.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht