Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus annab ülevaate tänavusest seeneaastast

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

14.-23. septembril on Eesti Loodusmuuseumi hoovis avatud igasügisene seenenäitus. Kümme päeva kestval väljapanekul on eksponeeritud nii söödavad, mittesöödavad, tinglikult söödavad kui ka mürgised seeneliigid.

„Seenenäitus toimub küll igal sügisel, kuid on alati erinevat nägu, käesoleva seeneaasta nägu,“ ütleb loodusmuuseumi seenenäituse kuraator Marja-Liisa Kämärä. „Näituse eesmärgiks on tutvustada seeneriigi rikkalikkust ning rõhutada olulisi eristamistunnuseid – ohtlikud seened ei hoiata enda eest ei kindla värvuse, halva lõhna ega kibeda maitsega ning ussitadagi võivad nad samamoodi kui ohutud seeneliigid,“ seletab Kämärä.

„Paneme alati inimestele südamele, et enne metsa minekut tuleb vajalik eeltöö ära teha ning üheks võimaluseks vajalikke seeneteadmisi juurde õppida või üle korrata on seenenäituse külastamine,“ räägib Marja-Liisa Kämärä. „Kogu näituse aja on meil kohapeal olemas ka konsultandid, kes vajadusel lisainfot jagavad ning ka kaasa toodud seenekorvi sisu määrata aitavad,“ lisab ta. „Ja kes soovib, võib oma esinduslikud seeneleiud meile näitusele jätta, et ka teised nendega tutvuda saaksid,“ ütleb Kämärä.

Lisaks mitmekesisusele ja eristamistunnustele saab Eesti Loodusmuuseumi tänavusel seenenäitusel veidi lähemalt uurida ka seda, millist väärtust peale söödavuse erinevad seeneliigid kannavad. Eraldi tähelepanu all on ka 2018. aasta seen tuletael.

Kümnepäevase seenenäituse raames toimuvad ka mitmed eriüritused: 20. septembril kell 18 tutvustab tänavust väljapanekut näituse kuraator Marja-Liisa Kämärä, 14. ja 21. septembril kell 18 peab venekeelse seeneloengu bioloog Jekaterina Pesotski, nädalavahetustel, 15., 16., 22. ja 23. septembril kell 11, 13 ja 15 toimuvad näitusel lühituurid ning kell 11 ja 13 väikesele näitusekülastajatele mõeldud lustakas seenejaht.

Seenenäitus on Eesti Loodusmuuseumis, Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a, avatud 14.-23. september, E-P 10.00-18.00, N 10.00-19.00.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht