Eesti Loodusmuuseum on suvel avatud iga päev

Sel suvel on Eesti Loodusmuuseum esmakordselt avatud seitse päeva nädalas. Juuni algusest augusti lõpuni saab igapäevaselt külastada loodusmuuseumi kõiki väljapanekuid, sh ülimenukat näitust „Müstiline ürgmeri“ ja selle juurde kuuluvat virtuaalreaalsuse filmi.

Veel terve suve on loodusmuuseumis avatud Eesti ala geoloogilist ajalugu tutvustav näitus „Müstiline ürgmeri“. „Müstiline ürgmeri“ kutsub sukelduma ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevani, tutvustades rännaku jooksul nii Eesti alade liikumist, siin elanud taimi ja loomi kui kliimamuutusi. Lisaks näitusele saab 600 miljoni aasta pikkuse seikluse ette võtta ka virtuaalreaalsuse filmi vahendusel.

Kuni 17. juunini on avatud loodusmuuseumi II korrusel asuv mere ja jõgede saal, kus saab tutvuda Läänemere asukatega, uudistada eritüübilisi randu, jõgesid ja soid koos nende mitmekesise elustikuga ning otsa vaadata tuur Mariale – suurimale Eestist püütud kalale. Alates 18. juunist on mere ja jõgede saal suletud ning 2018. aasta sügisel avatakse seal uus, soid ja rabasid tutvustav püsiväljapanek.

Loodusmuuseumi ülejäänud püsinäitused on avatud nii sel suvel kui jäävad avatuks ka edaspidi. Muuseumi geoloogia saalis saab uurida kuni 2000 miljoni aasta taha ulatuvat Eesti ala geoloogilist ajalugu, metsasaal tervitab rikkaliku imetajate, lindude ja putukate väljapanekuga ning avastuste ruumis saab aga katsudes, kuulates, vaadates ja nuusutades teada, kuidas loomad maailma tajuvad.

Lisaks on muuseumi trepigaleriis avatud fotonäitus „Liblikate armulukud“ ning alates juuni keskpaigast on muuseumi sisehoovis taas võimalik nautida skulptuuride väljapanekut Eesti Kunstiakadeemia keraamikutelt.

Suvi toob loodusmuuseumisse aga ka mitmeid sündmusi. Juba sel nädalavahetusel toimuvad Tallinna vanalinna päevade raames perehommikud, alates 28. juunist ootame väikseid loodushuvilisi taas igal nädalal Suvemuuseumisse. Looduskaitsepäeval, 18. augustil, räägime hommikusel kogupereüritusel loodushoiust ning õhtu lõpetame nahkhiireretkega – õhtuhämaruses toimuvaid põnevaid nahkhiireretki toimub augusti lõpus veel.

Kolm suvekuud mahutavad ka mitmeid lastelaagreid: 12.-15. juunil ootame 1.-3. klassis käivaid muuseumisõpru suvelaagrisse „Kaheksa ühe hoobiga“, 28. ja 29. augustil toimub 8–12aastastele uudishimulikele lastele suunatud linnalooduse laager koostöös Energia Avastuskeskusega. Juuli lõpus ja augusti alguses toimetavad meie juures põnevad Kolme Põrsakese teaduslaagrid.

Kõik üritused ja täpsema info nende kohta leiab loodusmuuseumi kodulehelt www.loodusmuuseum.ee.

Juuni algusest augusti lõpuni on Eesti Loodusmuuseum avatud E-P 10-17, N 10-19. Erandina on loodusmuuseum suletud 23. ja 24. juunil.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht