Eesti Loodusmuuseum kutsub osalema keskkonnateemalise installatsiooni ideekonkursil

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Loodusmuuseum kuulutas välja keskkonnateemalise installatsiooni loomise avaliku ideekonkursi, mille võidutööd on kavas esitleda muuseumiööl, 16. mail Lennusadama kõrval – krundil, kuhu peaks kerkima muuseumi uus hoone.

Tänavusel muuseumiööl jäävad Tallinna vanalinnas asuva Eesti Loodusmuuseumi uksed suletuks ning muuseum kolib üheks õhtuks aadressile Vesilennuki 12, kuhu on projekteerimisel loodusmuuseumi ning keskkonnaministeeriumi allasutusi ühe katuse alla koondava keskkonnamaja puidust hoonetekompleks.

“Oleme viimasel ajal laiendanud oma tegevusi loodusmuuseumi hoonest väljaspool, sest meie vanalinna maja on tegelikult juba ammu kitsaks jäänud – nii töös olevad tegevused kui ka tulevikuplaanid vajavad rohkem ruumi,” ütleb Eesti Loodusmuuseumi direktor Asta Tuusti. “Sellest sündis ka idee muuseumiööl, mis on külastajate arvu poolest üks meie aasta tegusamaid õhtuid, minna majast välja ja võtta ette midagi, mida me varem teinud pole. Ja mis sobiks avaraks asukohaks loomingulise ideekonkursi suurejoonelisele võidutööle paremini kui hetkel tühjana seisev krunt Vesilennuki tänaval, kuhu loodame juba mõne aasta pärast avaramatesse ruumidesse kolida.“

“Kui tegevustega oma majast välja minemine ei ole meile enam võõras, siis konkursi formaati kasutame küll esimest korda,” ütleb Eesti Loodusmuuseumi ekspositsiooni kuraator Ulla Männi. “Idee algusfaasis kaalusime ühe võrdlemisi tuntud välismaise teose toomist Eestisse, kuid töö käigus saime aru, et tegelikult tuleks võimalus anda hoopis kohalikele tegijatele. Konkursitingimustes jätsime idee ja teostuse osas autoritele võimalikult vabad käed, mistõttu loodame, et sellest kujuneb põnev ja inspireeriv protsess, mis aitab meil kombata ekspositsiooni loomise piire.”

“Ootame ideekonkursil osalema kõiki, kes tunnevad, et selline teema ja ettevõtmine neid puudutab – laske mõte lendu, hoidke silmis loodusmuuseumi ning pange taotlused teele,” julgustab Ulla Männi kõiki konkursist osa võtma.

“Loodame, et konkursile esitatavad tööd kannavad meie väärtusi ja toetavad meie püüdlusi, aitavad vahendada loodust ning läbi selle mõista ja hoida elurikkust,” ütleb loodusmuuseumi direktor Asta Tuusti. “Ja kui nii tööde vorm kui sisu meie olemusega haakuvad, saab installatsioonist kahtlemata suurepärane sissejuhatus mereäärsele krundile kavandatavale loodusmuuseumi ja keskkonnamaja kompleksile, millest loodetavasti kujuneb tulevikus Eesti keskkonnateadlikkuse majakas,” lisab Tuusti.

Ideekonkursile esitatav installatsioon on planeeritud olema suuremõõtmeline, silmapaistev, hästi vaadeldav, ilmastikukindel, teisaldatav ja korduvalt kasutatav. Teostamise eelarve on 10 000 eurot ning töö peab valmima 10. maiks. Konkursi auhinnafond on 7000 eurot. Täpsemad nõuded ja juhised leiab loodusmuuseumi kodulehelt.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht